Tek Seferde Hamile Kalma İhtimali Var mıdır ?
Tek Seferde Hamile Kalınır Mı ?


TEK SEFERDE HAMİLE KALINIR MI ?

Doğum kontrol yöntemleriyle ilgili doğru bilinen bazı yanlışlar ne yazık ki istenmeyen gebeliklere neden olabiliyor. Tek seferde hamile kalınır mı sorusuna cevap arayan kitle azımsanmayacak kadar fazla.

Kulaktan dolma bazı bilgiler gebelik ile ilgili tüm planları alt üst edebilir.


Henüz anne baba olmaya hazır olunmayan dönemlerde yapılan yanlış birliktelikler hamilelikle sonuçlanabiliyor.

Gebelikle İlgili Bazı Yanlış Bilinenler ;

  • Regl Döneminde Hamile Kalınmaz


Bir çok kadın regl döneminde yaşanan korunmasız cinsel ilişki ile gebelik oluşmayacağını düşünerek hareket etmektedir. Gebe kalma olasılığı,orta döngüde yüksek olmasına rağmen ayın herhangi bir zamanında gebe kalmak için hiç gebe kalmama olasılığına kıyasla daha yüksek olabilir. Bir diğer bilinmesi gereken durum ise spermin kadın üreme organında 5 güne kadar canlı kalabileceği gerçeğidir.

  • Partnerim Geri Çekilme Yöntemi Kullandığı İçin Hamile Kalmam
Kadınların yanlış bildiği bir diğer bilgi ise erkek partnerlerinin geri çekilerek dışara boşalsa bile hamile kalmayacaklarını düşünmeleri. Evet partneriniz dışarıya boşalsa bile az da olsa hamile kalma olasılığınız vardır bunun nedeni ise erkeklerin boşalma gerçekleşmeden hemen önce zevk suyu denilen sıvıyı salgılamaları ve bu sıvının içinde az miktarda da olsa sperm olma ihtimalinin var olması ve vajinaya bulaşma durumu olasılığının olmasıdır.Tek Seferde Hamile Kalınır Mı ?

  • İlişkiden Hemen Sonra Vajinal Duş Gebeliği Engeller Algısı

Erkeğin boşalmasının ardından milyonlarca sperm kadın üreme organında hızlı bir yolculuğa başlar.İlişkiden hemen sonra alınan vajinal duş almak hamileliği engellemeyecektir.

  • Bebek Emzirmek Gebelikten Korur Algısı
Bebeğinizi düzenli olarak emzirirken ovulasyon(yumurtlama) ve de regl olma olasılığı olmasa da sonuçta regl tekrarlayacaktır ve siz farkına varmadan yumurta oluşturulabilir.

  • İlk Cinsel İlişkiye Girdiğimde Hamile Kalmam Düşüncesi
Genç bireyler yaşlılara göre doğurganlık konusunda daha yetenekli oldukları için ilk defa da olsa hamile kalma riskleri oldukça fazladır.Dolayısıyla tek seferden bir şey olmaz diyerek risk almayın ve korunmakta ısrarlı olun.

  • Ne de Olsa Doğum Kontrol Hapı Kullanıyorum Yanılgısı
Evet doğum kontrol hapları gebelikten korunma sağlasa da hiç bir zaman %100 bir koruma sağlamayacaktır. Aynı zaman da cinsel yolla bulaşan hastalıklarda da bu haplar %100 bir koruma sağlamayabilir.


Tek Seferde Hamile Kalınır Mı ?

  • Yaşım Oldukça Fazla Ne De Olsa Hamile Kalmam Yanılgısı
Adet gördüğünüz takdirde hangi yaşta olursanız olun hamile kalma riskiniz her zaman vardır.Evet yaşın ilerlemesi ile kadınlardaki yumurta kalitesi gerilemeye başlasa da hamile kalma riski her zaman vardır.

  • Bir Çok Kadınsal Hastalığım Var Hamile Kalamayacağım
Doktorunuz size hamile kalamayacağınızı bunun mümkün olmadığını söylese de tek bir yumurta ve sadece bir sperm olsa bile her zaman hamile kalabilirsiniz ve bunu hiç kimse bilemez. Günümüzde bu durumlarla ilgili binlerce örnek bulunmaktadır.

<<<ADET SANCILARINA İYİ GELEN BİTKİLERİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN >>>


Yorum Gönder

0 Yorumlar

close