Ozon Sauna Nedir ? Ozon Sauna İle Zayıflamakozon-sauna-ile-zayıflamak
Ozon Sauna Nedir

Ozon Sauna Nedir ? Ozon Sauna İle Zayıflamak ?

Kimyasal olarak ozon 3 adet oksijenin biraraya gelerek oluşturduğu bir gazdır. Oksijenin ozon gazı olarak oluşturduğu yapı havadan nefesle aldığımız oksijene nazaran çok daha yüksek bir enerjiye sahiptir. Ozon gazının çeşitli sektörlerde farklı amaçlarda kullanım alanları vardır.


Ozon Sauna İle Zayıflama

Tıp alanında ozon gazından yaklaşık olarak 200 yıla yakındır faydalanılmaktadır. Ozon gazı tıp sektöründe oldukça tercih edilen bir gazdır.Ozon gazı ile insan sağlığı üzerinde uygulanan yöntemlere genelde ozon terapisi ya da ozon sauna adı verilmektedir. Ozon sauna yöntemiyle zayıflama oldukça popülerdir.

Ozon sauna terapisi özel olarak tasarlanmış içi sıcak ozon buharıyla dolu bir kabinin içinde gerçekleştirilir. Ozon sauna terapisi uygulanacak kişi bu kabinin içine yatar
ve sadece baş bölgesi kabinin dışında olacak şekilde uygulamaya geçilir. Ozon sauna terapisinde vücuda deri yoluyla oksijen verilerek başta metabolizma olmak üzere vücudun bütün sistemlerinin hızlandırılması amaçlanmaktadır. Ozon saunada verilen ozon buharı, ciltte açılan gözeneklerden girerek cildin 6 cm altına kadar nüfuz edebilmektedir.

Cildin altında bulunan kan,damar,yağ doku ve lenf damarlarına giren oksijen vücudun daha sağlıklı olmasını sağlar. Ozon terapi sayesinde vücutta dolaşım ve taşıma işlemi hızlanmaktadır böylelikle vücuttaki zararlı bir çok madde hızla dışarı atılır.

Yorum Gönder

0 Yorumlar

close