Kadınlar Neden Kıskanır ?Kadınlar Neden Kıskanır ?

Kadınlar Neden Kıskanır ? Kadınlar Neden Kıskançtır ?


Kadınlar neden kıskanır bu soru bir çok erkeğin de merak ettiği soruların arasında yer alıyor.

 Bir Farklı Yaratılış : Kadın 

Yaratılışları itibariyle erkeklerden farklı olan kadınlar sürekli düşünen ve de sorgulayan yaradılışlardır. Erkekler genellikle eşlerine ya da sevgililerine 'Ben sana güveniyorum ama karşındaki hem cinslerime güvenmiyorum' şeklinde çıkışlar yapabilirler. Kadınlarda ise bu durum biraz farklı olabilirler,söylemek istediklerini eşlerine ya da sevgililerine hiç de dolanmaçlı olmayan yoldan aktarırlar.Bir kadın kıskanıyorsa bunu kesin ifadelerle söyler.
İlk zamanlarda flört dönemlerinde bu kıskançlıklar bir hayli fazladır, erkek arkadaşının çevresindeki iş arkadaşları,okul arkadaşları gibi kızlar sürekli araştırılır ve de erkek soru yağmuruna tutulur. Tatmin alıcı cevaplar alın kadın artık rahatlamıştır ve ilişkinin de ilerlemesi neticesinde bu sorular da azalmaya başlamıştır. 

Bu süreçlerden sonra erkekler kendilerine 'acaba artık daha mı az kıskanıyor' ?  ' O artık beni sevmiyor mu ' ? şeklinde sorular yöneltebilirler.

Sevilme ve İlgi İhtiyacı

Kadınlar sevilmediklerini düşündüklerinde ve eskisi gibi partnerlerinden ilgi göremediklerinde bir şüphe durumuna düşerek olur olmadık şeyler düşünebilirler bu durum da kıskançlık belirtilerini arttırmaya başlar. Partnerinin telefonunu karıştırmak,çevresindeki kadınları yakından tanımaya çalışmak gibi durumları örnek gösterebiliriz.Kadınlar partnerlerinin kendilerinin kendilerini neden tercih ettiklerini hep merak ederler ve bu soruyu partnerlerine usanmadan sorarlar ve istedikleri cevapları aldıklarında rahatlarlar.


Kadınlar Neden Kıskanır

Erkek Egoları

Erkekler doğası gereği çapkın olduklarını kanıtlamak ve de bu durumun bir güç simgesi olabileceğini düşündükleri için olur olmaz zamanlarda arkadaş çevrelerinde nasıl çapkın olduklarını anlatırlar.Bunu fark eden kadınlar ise oldukça öfkelenirler ve kıskançlık nedenlerine bir yenisi daha eklenmiş olur.Tehlikeli Arkadaşlar

Kadınlar,partnerlerinin yakın erkek arkadaşlarını da tanımak isterler.Özellikle bekar erkek arkadaşlar kadınlara göre hep bir tehdit unsurudur.Tiplerini ve duruşlarını beğenmedikleri kişileri durmadan eleştirerek bu kişilerin partneleri için tehlike yaratabileceğini düşünürler ve kıskançlık listesine bir yenisini daha eklemiş olurlar.


Partnerini Kaybetme Korkusu

En büyük neden ise şüphesiz ki kaybetme ve onsuz yapamayacağını düşünme duygusudur.Kadınlar sevdiklerinde ölümüne severler ve erkekleri dünyalarının merkezine yerleştirler. Artık o dünya sadece ve sadece kendileri için dönüyordur. Bu yoğun sevgi ve bağlılık durumu bazen kadınlara zarar da verebilir.

Gereksiz yere kaybetme korkusu kıskançlık krizlerine neden olur ve de ilişkiye zarar verebilir.

Yorum Gönder

0 Yorumlar

close