Halıdan Şarap Lekesi Nasıl Çıkar ?

Halıdan Şarap Lekesi Nasıl Çıkar


''Halıdan Şarap Lekesi Nasıl Çıkar ?''

Çoğu zaman başımıza gelen leke problemlerinden biri de şüphesizdir ki halıya dökülen şarap lekeleri. Sizlere sunacağımız yöntem ile halılarınızdan şarap lekelerini çıkarmanız kolay olakacak. Halıdan şarap lekesi nasıl çıkar  gelin beraber bakalım.

GEREKLİ MALZEMELER

* Halı Şampuanı
* Süpürge
* Tuz
* Soda
* Oksijenli Su
* Temaz Beyaz Bez
* Lastik Eldiven
* Diş Fırçası
* Kase

Öncelikle lekeli alanı tuzlayın ardından 30 dk kadar bekledikten sonra halıdaki tuzu süpürgeyle temizleyin.Sodayı lekenin üzerini tamamen örtecek şekilde halının üzerine dökün. Dökmüş olduğunuz bu sodayı halının üzerinde 5 dakika bekletin. Ardından temiz bir bezle lekeyi halının üzerinden temizleyin.
Bu uygulamaların ardından bir miktar da olsa leke kaldıysa, leke çıkarıcı formül hazırlayın. 1 çay kaşığı halı şampuanı ve 1 fincan oksijenli suyu bir kapta dikkatlice karıştırınız. Ardından karışımın içine batırdığınız diş fırçası ile lekeyi hafifçe temizleyin. Daha sonra alanı kuru bir bezle silin. Bu süreci leke tamamen çıkana kadar  uygulayın.


Lekeyi çıkarmak için kullandığınız diş fırçasını iyi temizleyin ve kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra lekenin olduğu yerdeki halı bölgesini halının doğal yönüne doğru fırçalayın.

Yorum Gönder

0 Yorumlar

close