Doğal Yüz Maskeleri

Doğal Yüz Maskeleri


''Doğal Yüz Maskeleri Nelerdir '' ? ''Yüz Maskeleri Çeşitleri ?''

Hayat kargaşası ev,iş,çocuklar ve yerine getirilmesi gereken onlarca sorumluluk.Tüm bu karmaşanın içinde hayatımızdan giden o güzel yıllar...

Bir kadının hayatı boyunca karşı karşıya kaldığı bu gerçekler ister istemez hayat yorgunluğunu yüzümüze yansıtıyor.

Bir çok kadın cilt güzellikleri için;maddi kaygılardan ya da bakım uygulamalarına zaman ayıramadığından bu konuda problemler yaşıyor.

Tam bu noktada ''evde doğal yollarla yüz maskesi yapımı '' imdadımıza yetişiyor.Yüzlerce lira değerinde ki kremlerden sıkıldınız mı ya da bütçeniz mi elvermiyor?


CİLDİ ETKİLEYEN FAKTÖRLER

* Sigara Kullanımı

* Alkol Kullanımı

* Dengesiz ve Sağlıksız Beslenme

* Güneş ışınlarına gereğinden fazla maruz kalma

* Makyaj Malzemelerin gerektiği gibi sağlıklı kullanılmaması

 Cildimiz için en önemli faktörlerden biri de şüphesiz ki doğal yüz maskeleri. ''Ciltteki ölü hücreleri kaldırır,cildi nemlendirir ve yüz çizgilerini sıkılaştırır'' . 

  • Gerginleştirici Maske: Islakken uygulanır. Kuruduğunda kan dolaşımını ve hücre beslenmesini artıracak şekilde cildi gerer.
  • Sıkılaştırıcı Maske: Islakken uygulanır. Kuruduğunda cildinizi sıkılaştıracak bir gerilim oluşturur.
  • Soyucu (Peeling) Maske: ''Ölü hücreleri'' ve cilt salgılarını uzaklaştırır.
  • Nemlendirici Maske: Cilt yüzeyinde koruyucu bir katman oluşturarak ve kırışıklıkları yok edip yüzünüzdeki mimik çizgilerini sıkılaştırarak, suyun cilt yüzeyinden buharlaşmasını önler.
  • Uyarıcı Maske: Yüzeysel kılcal damarları uyarır ve doku beslenmesini arttırır.
  • Arındırıcı Maske: Aşırı melanini emerek lekeleri ve sivilceleri yok eder.
  • Yenileyici Maske: Yüzeysel tabakadan ölü hücreleri uzaklaştırır, hücresel yenilenmeyi uyarır ve hızlandırır.
Sizlerle paylaşacağımız masrafsız ve evde uygulanabilirliği yüksek olan bu maskelere gelin yakından bakalım.

NEMLENDİRİCİ MASKELER


muz-maskesi
Muz Maskesi


Muz Maskesi

Bazı meyveler içerdikleri yüksek su miktarından kaynaklı cildi nemlendirmede çok başarılıdır. Örnek verilecek olursa, soyulmuş bir muzu ezerek yüzünüze ve boynunuza nazikçe uygulayın. 15 dakika bekleyin ve ardından kan akımını hızlandırmak için maskeyi soğuk suyla temizleyin.

Salatalık Maskesi

Salatalık Maskesi


Bir salatalığı soyun ve macun kıvamına gelene dek ezin, (gözleriniz için 2 dilim ayırmayı da unutmayın) yüzünüzün tüm alanına sürün ve 15 dakika kadar bekleyin. Bol soğuk suyla maskeyi temizleyin, cildinizin ne kadar tazelendiğini ve nemlendiğini göreceksiniz.


SİVİLCE,AKNE VE LEKE MASKELERİ

Domates MaskesiDomates Maskesi

Domatesin cilt için çeşitli etkileri mevcut: cildi nemlendirme, sıkılaştırma, soyma. Eğer can sıkıcı siyah noktalar ya da sivilcelerden kurtulmak istiyorsanız, bir domatesi ikiye bölün ve yüzünüze koyun. 15 dakika bekleyin ve ılık suyla temizleyin. Sonuçları gördüğünüzde şaşıracaksınız !!!limon-maskesi
Limon Maskesi

Limon Maskesi

Bir çorba kaşığı balı bir çorba kaşığı limon suyuyla karıştırın. Pamukla cildinize uygulayın ve 20 dakika bekletin.
Daha sonra bir parça pamuğa döktüğünüz maden suyuyla cildinizi temizleyin. İyice temizlediğinizden emin olun; çünkü cildinizde limon kalırsa ve güneşe maruz kalırsanız cildinizde leke kalabilir.

UYARICI MASKELER

çilek-maskesi
Çilek Maskesi

Çilek Maskesi

Cildinizde kuruluk hissediyorsanız cildinizi nemlendirmek ve de beslemek için bu harika doğal kremi kullanın. Birkaç çileği ezin ve balla karıştırın. Yüzünüze sürün ve 20 dakika bekleyin. Cildinizi soğuk suyla temizleyin ve güzelliğinize enerji katttığını siz de göreceksiniz.

KIRIŞIKLIKLARA KARŞI MASKELER

yoğurt-maskesi
Yoğurt Maskesi

Yoğurt Maskesi

Kırışıklıklar tecrübe ve olgunluk işareti olsa da kimsenin hoşuna gitmez. Bu maskeyle kırışıklıkları giderebileceksiniz. Bir bardak yoğurdu bir çay kaşığı rezene tohumu ve bitkinin ezilmiş yaprağı ile  karıştırın.
Yüzünüze sürdüğünüzde homojen bir krem halinde olmalıdır. 20 dakika bekledikten sonra ılık suyla temizleyin. Her gün uygularsanız cildiniz gayet hoş olacaktır


GÜL MASKESİ

5 taze gülün yapraklarını macun haline gelene dek ezin ve yüzünüzde 15 dakika bekletin. Soğuk suyla temizleyin. Sonuçlarını göreceksiniz!

SOYUCU PEELİNG ETKİLİ MASKELER

Bal ve Badem Maskesi
BAL VE BADEM MASKESİ

Bu müthiş soyucu maskeyi yapmak için yalnızca bir çorba kaşığı bal ve iki adet badem gerekli. Bademleri ince bir toz elde edinceye kadar dövün ve bal ile karıştırın. Ardından bir çay kaşığı limon suyu ekleyin. Dairesel hareketlerle yüzünüze uygulayın. Kuruması için 15 dakika bekleyin, ılık suyla durulayın. Cildinizi yenilenmiş olduğunu göreceksiniz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar

close