Yulaf Diyeti İle Haftada 5 Kilo Vermek İster Misiniz ?

yağ yakıcı diyetler


Zayıflamak isteyenlerin imdadına yetişen diyetlerden olan 'yulaf diyeti' hazırlanışı ve tüketilişi itibariyle oldukça kolay uygulanabilen bir diyettir.

Yulaf kepeği az yağ,daha fazla lif içerdiğinden kilo vermek için fazlasıyla iyi bir yöntemdir.


Zayıflamak için oldukça ideal bir kaynak olan 'yulaf diyeti' bir çok kişi tarafından kullanılmakta ve olumlu sonuçlar alınmaktadır.


Antioksidan özelliği fazla olan 'yulaf' vücut için gerekli olan bir çok vitamin ve minerali içerisinde barındırır. Protein ve demiri de içerisinde barındırır. Kötü kolesterolü düşürme konusunda da oldukça başarılıdır. 


Yulaf diyeti uygulamalarınız boyunca günde 2-3 litre civarında su tüketmeyi eksik etmemeniz gerekiyor.  Yemeklerden önce bir miktar su içmek iştahımızı bir nebze de olsa kesecek ve fazla yemek yemekten bizi alıkoyacaktır.YULAF DİYETİ UYGULAMASI
Kahvaltı
Yarım su bardağı yulaf kepeği (içine biraz yağsız süt yahut su ekleyebilirsiniz)
Öğle Yemeği
* Yarım su bardağı yulaf kepeği (içine biraz yağsız süt yahut su ekleyebilirsiniz)
* 2 haşlama yumurta
* 1 elma
Akşam Yemeği*Yarım su bardağı yulaf kepeği (içine biraz yağsız süt yahut su ekleyebilirsiniz)

 1 hafta boyunca kesintisiz yukarıdaki besinler tüketilmelidir.Ara öğünlerde ise acıktığınız durumlarda biraz üzüm, 1 elma veya armut yemeniz sizi kurtaracaktır. Yulaf kepeği akşamdan suyun içinde bekletirseniz, yulaf kepeği yumuşayacak yemeniz daha da  kolaylaşacaktır.  

Diyette yulaf kepeği olması şart değildir, normal yulaf veya yulaf ezmesi de tüketebilirsiniz bu durum sizin tercihiniz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar

close