Tütsü Nedir ? Tütsü Neden Yakılır ? Tütsü Ne İşe Yarar?

tütsü neden kokar
Tütsü Nedir ? 
''Tütsü Nedir ? '' , ''Tütsü Neden Yakılır ? '' , ''Tütsü Ne İşe Yarar? '' ''Tütsünün Faydaları Nelerdir'' ? ''Tütsü Ne Demek''


Tütsü ne işe yarar , tütsü ne demek sorusunu  ortama hoş koku yayma,büyü yapmak ve de nazardan korunmak gibi durumlarda kullanılır şeklinde cevaplayabiliriz.

Tarihsel olarak geçmişe baktığımızda tütsünün büyüsel gelişmelerde sıklıkla kullanıldığı göze çarpmaktadır.

Asırlar boyunca süregelmiş kültürler incelendiğinde tanrı ve tanrıçaları yüceltmek ve onurlandırmak adına tütsüler yakılmıştır.

Tütsü için sıklıkla ödağacı,günlük ve üzerlik yakılır,özellikle de nazara karşı kullanılır.

Tütsüler dini topluluklarda çevrenin hoş kokması,sihir ya da bir hastalığı iyi etmek ya da ortadan kaldırmak adına yakılan koku çubuklarıdır.

  tütsü-faydalari-nelerdir
   Tütsü Ne İşe Yarar ? Tütsü Neden Yakılır ?
Amber,tarçın ve sandal gibi ağaçların kökleri ve kabuklarından,mantardan,kurutulmuş otlardan ve de yosun gibi bitkilerden tütsü yapımında yararlanılır. İş yerimizde ve evimizde mistik bir koku elde ederek ortama pozitif enerji katabiliriz.

Hastalıklarda şifa olarak da kullanılan tütsü çubukları ağrıların azalmasına ve de kulak-burun-boğaz gibi yolların açılmasına katkı sağlar.

Bioenerji ve meditasyonda da tütsünün yeri vazgeçilmezdir. Tütsünün insan aurasını temizlediğine inanılmaktadır ve çakra açma çalışmalarında da  tütsülerden faydalanılmaktadır.

Yorum Gönder

0 Yorumlar

close