Spor Ayakkabılar Nasıl Temizlenir,Spor Ayakkabılar Makinede Nasıl Yıkanır ?

spor-ayakkbilar-nasil-yikanir
Spor Ayakkabılar Nasıl Temizlenir

'Spor Ayakkabı Nasıl Yıkanır' , 'Spor Ayakkabı Nasıl Temizlenir' , 'Spor Ayakkabı Çamaşır Makinesinde Nasıl Yıkanır'  'Spor Ayakkabılar Makinede Kaç Derecede Yıkanır' gibi soruların cevabını arayan kişi sayısı bir hayli fazla.

Bu yayınımızda spor ayakkabı temizliği hakkında sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

Hemen hemen hepimizin rahatlık ve konfor anlamında tercihlediği spor ayakkabılarımız zamanla kirlenmekte ve kötü kokulara maruz kalmaktadır. Görüntü ve özellikle kötü koku spor ayakkabılarımızdan bizleri soğutabilmektedir.

Kirlenen ve kötü kokan spor ayakkabılarımızı evde kolay yöntemlerle temizlemek ve güzel kokmasını sağlamak elimizde.Yapacağımız bu yöntemlerle ayakkabılarımızın ilk günkü görünümüne kavuşturabiliriz.

Spor Ayakkabılarınızı Elde Yıkamak İçin 

Öncelikle ayakkabınızda eğer varsa çamur ve çamur kalıntılarını ıslak bir bez yardımıyla siliniz. Ayakkabılar bağcıklı ise öncelikle bağcıkları soğuk suyla yıkayın. Leğenin içini ılık suyla yarısına kadar doldurun ( ayakkabılarınız suyun içine iyice gömülsün) ardından bu suyun içerisine bir miktar şampuan ilave edin.Lifiniz ile ayakkabılarınızın her noktasını iyice ovun. Bu işlemi bir kaç kez tekrarladıktan sonra ayakkabılarınızı soğuk suyla durulayın.

Bu işlemlerin ardından leğen içerisindeki kirli suyu dökün yine aynı işlemleri uygulayın.Leğenin içerisine ikinci kez ılık su doldurun,şampuan dökün ve suyu iyice köpürtün.Bu kez ayakkabılarınızı köpürttüğünüz bu suyun içerisinde yarım saat bekletin.Bu sürenin ardından ayakkabılarınızı durulayın ve hava alan bir noktada kuruması için bırakın.

spor-ayakkabi-kac-derecede-yikanir
Spor Ayakkabı Nasıl Temizlenir

Spor Ayakkabılarınızı Çamaşır Makinesinde Yıkamak İçin


Özellikle açık renk ayakkabılarımız daha sık kirlenmekte ve bu kirlilik görüntü olarak canımızı sıkmaktadır.Yoğun olarak ayakkabı kumaşına işlemeden kirlere müdahale etmek gerekiyor.Öncelikle ayakkabı üzerinde ve tabanında eğer varsa kum,çakıl,çamur gibi malzemeler temizlenmelidir.

Yıkanacak ayakkabının bağcıklarını ve tabanını alın ve bir çamaşır yıkama filesinin içerisine koyun ayakkabınız üzerinde özel yıkama talimatı yoksa 30 derecede kısa programda ayakkabılarınızı yıkayın.Klasik çamaşır makinesi deterjanları ayakkabı yıkamanız için de oldukça uygundur.Makinenize özen gösteriyorsanız ayakkabınızla birlikte bir kaç parça havlu atarak makinenize çarpan ayakkabının hızını azaltabilirsiniz.

Ayakkabı Kurutma Nasıl Olmalıdır

Açık havada fazla güneş almayan ortamda ayakkabınızı kurutmaya bırakın.Çok fazla güneşte ayakkabınızı bırakmak renginin solmasına ve yıpranmasına neden olabilir.Yine asla kurutma makinenizde ayakkabılarınızı kurutmayın.Ayakkabınızı kendi halinde kurumaya bırakın 1 gün içerisinde kuruduğunu göreceksiniz. 


Yorum Gönder

0 Yorumlar

close