Klozet Nedir? Klozet Nasıl Temizlenir ?

Klozet Nedir ?


Klozet Nedir ?  Klozet Nasıl Temizlenir ?

     Klozet nedir ?
  1. Üzerine oturularak kullanılan kapaklı tuvalet.
  2. İnsan dışkısının pissu döşemine atıldığı, oturak gibi kullanılan bir araç.


gibi anlamları vardır.


Mikrop barındırma ve mikrop kapma konusunda en hassas bölgelerden biri de şüphesiz ki tuvaletlerimiz ve  klozetlerimizdir.

Gün içerisinde sıklıkla kullandığımız klozetlerimiz mikrop bulunan en yoğun bölgelerdendir. Hijyenine ve temizliğine önem vermemiz sağlığımız açısından oldukça önemlidir.

Klozet nasıl temizlenir. ?

Klozet temizlerken üst noktalar genellikle temizlenmekte mikrop arındıran asıl girintili çıkıntılı bölmeler yeterince temizlenememektedir.

Klozet temizliğinde dikkat etmemiz gereken ilk nokta kendi hijyenimiz için eldiven giymek olacaktır. 

Kıvrımlı yüzeyleri için sprey yüzey temizleyiciler imdadınıza yetişecek,klozet temizliğinde sprey kullanımı size kolaylık sağlayacak ve ulaşamadığınız noktaların temizliğinde yarar sağlayacaktır. 

Klozet Nasıl Temizlenir
Kirli klozetlerimiz genellikle sararma eğilimindedir,bu sarı durumdan kurtulmak için amonyaklı cif işimize yarayacaktır.

Amonyaklı cif'i klozetin üzerine döktükten sonra üstüne bir miktar çamaşır suyu dökünüz ardından 15 dk bekledikten sonra bol sıcak su ile klozetinizi ovun ve yıkayın en son aşamada ise klozetinizi soğuk su ile durulayın.

Ortamınızdaki havayı ferahlatmak ve çamaşır kokusunun yok olması için muhakkak bu işlemden sonra banyonuzu havalandırınız kapınızı ve pencerelerinizi açınız.

Kimysal ürünlerden uzak durmak istiyorsanız doğal yollardan da klozet temizliği yapabilirsiniz. Sprey şişesine su,sirke ve karbonat koyup klozeti bu karışımla da temizleyebilirsiniz özellikle sirke bakterilerin yok olmasında oldukça etkilidir.

Temizliğin yanı sıra güzel bir koku olsun istiyorsanız marketlerde hazır satılan klozet bloklarından da faydalanabilirsiniz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar

close