Fare Yakalama Yöntemleri

Fare Yakalama Yöntemleri'Fare Nasıl Yakalanır', 'Fare Yakalama','Fare Yakalama Teknikleri', 'Fareden Kurtulmanın Yolları' 'Fare Kapanları' 'Fare Kapanı Yapmak' 'Canlı Fare Yakalama Yöntemleri'Hemen hemen çoğumuz tarafından en korkulan ve sevilmeyen hayvanların başında gelen fareler

-evimizin yaramaz misafirleri- zaman zaman yakalanma konusunda bizlere sorun çıkarmaktadır. 

Yemeklerimize dadadan,mobilyalarımızı kemiren ve dışkılarıyla kötü görüntüler oluşan bu misafirlerden nasıl kurtulacağız ?


Fareleri yakalamadan ya da öldürmeden de alternatif yöntemler ile de evinizden uzaklaştırmak mümkün olabiliyor.


FARE YAKALAMA ÖNERİLERİ 


* Farelerin yuvasını bulmaya çalışın,fareler kuru yiyecekler,kumaş parçaları,iplik ve ambalaj tarzı şeylerle kendilerine yuva yapmayı severler.Kuracağınız fare kapanlarınızı bu bölgelere yerleştirmelisiniz.


* Fare kapanlarınızı kuracağınız yerin tespitinden sonra en önemli diğer husus ise şüphesiz ki kapanınıza koyacağınız yemler olacaktır. Fareleri oldukça cezbeden yiyecekler olan peynir,fıstık ezmesi,çikolata,kuru üzüm,evcil hayvan mamaları tarzı besinlerdir.


* Kuracağınız kapanları mümkün olduğunca gece kurmaya çalışın,çünkü fareler geceleri ortaya çıkmaya bayılırlar.


*Yine klasik fare zehirleri ve yapışkanları koyarak da farelerden kurtulabilirsiniz.


'CANLI FARE YAKALAMA TEKNİKLERİ '


Fareleri yapışkan,cam parçaları ve zehir gibi şeylerle öldürerek yok edebilirsiniz fakat canlı olarak daha insancıl yöntemlerle de yakalayabilmeniz mümkün. Aşağıdaki yöntemleri uygulayarak fareleri canlı olarak yakalayabilirsiniz.


Su Şişesi ve Kova Yöntemi:

Matkap ile 50 cm yüksekliğindeki kovanın üst tarafına her iki tarafı da birbirine bakacak şekilde delik açın.

Ardından çelik tel kesme makinesi ile tel askının düz kesimini keserek geri kalan kısmından ayırın.

Bu işlemlerin ardından kapağının iyice kapalı olduğundan emin olduğunuz bir şişe alın.Ardından kapaktan ve şişenin dibinden birer delik açın.

Kestiğiniz teli deliklerden birisine sokun,Şişeyi ise tele geçirin ve şişe ortada havada duracak şekilde  kovadaki diğer deliğe oturtun.

Şişenin üzerini fıstık ezmesi gibi şişeye kolayca yapışacak olan bir yem yerleştirin.

Ardından farenin yukarıya yeme doğru çıkabileceği bir rampa oluşturun, yem kokusunu alan fare şişeye çıktığında şişe dönmeye başlayacak ve fare kovaya düşecektir.

Kağıt Havlu Rulosu Yöntemi

Evinizde kullanmış olduğunuz ve bitmiş olan kağıt havlunun karton rulosunun bir tarafını masa üzerinde dengeli durabilecek şekilde düzleştirin.

Yeminizi rulonun bir ucuna yerleştirin.Rulonun kenarlarına fıstık ezmesi yapıştırın

Ruloyu masanın kenarında yarısı boşlukta duracak şekilde dengeleyin.Yeminizi boşlukta duran tarafa yerleştirdiğinizden emin olun.

50 cm yüksekliğindeki bir kovayı direkt olarak masanın kenarının altına yerleştirin.

Böylelikle yeminize gelecek olan ve yemi kapmaya çalışacak fare ruloya yapışacak ve kovanın içine düşecektir.

Yorum Gönder

0 Yorumlar

close