Açlık Otu Nedir Faydaları ve Zararları Nelerdir ?

Açlık Otu
Açlık Otu Nedir Faydaları ve Zararları Nelerdir ?

Son dönemlerde oldukça popüler bir bitki olan 'açlık otu' ile ilgili bilgi arayışları hızını arttırmış durumda buna paralel olarak ' açlık otu kullananlar ' da her geçen gün artmaktadır.Toplum olarak kilo problemi olan ve bu problemine kalıcı çözümler arayan kişi sayısı oldukça fazla.
Hareketsiz yaşam ve yanlış beslenme konusuna genetik yatkınlıklar da eklendiğinde obeziteye kadar gidebilen olumsuz durumlar ortaya çıkabilmektedir.


Kilo verme konusunda yüzlerce diyet ve yüzlerce bitkisel çözüm olduğunu biliyoruz.İşte bu bitkisel çözümlerden birisi de 'açlık otu' dur.
Bitkisel kilo verme yöntemleri ve çeşitli diyetleri uygulamaya başlamadan önce bu maddelere karşı vücudunuzun ters tepki verip vermeyeceği ve uygulayıp uygulayamacağınız konusunda doktorunuza başvurmanız sizler için iyi olacaktır.Açlık Otu Zayıflatır Mı ?

Bağırsakları hareketlendirip kalori yakımını hızlandıran alıç otunu aktarlarda rahatlıkla bulabilirsiniz.
Kilo vermekte güçlük çeken kişiler bu otu kullanmaya başladıktan sonra bağırsakları hareketlenecek ve daha sonra daha sık tuvalete çıkma ihtiyacı oluşacaktır. Açlık otu aynı zamanda tokluk hissiyatı verdiğinden iştah kesici özelliğe de sahiptir. Yağ yakımını da hızlandıran bu otun midedeki gazı rahatlatıcı özelliği de vardır.


Açlık Otu Nasıl Kullanılır ?

Çay olarak tüketebilen bu bitki,kaynamış suyun içerisine bir kaç yaprak olarak konulur ve demlenmesi beklenir. Günde 2 defa olmak üzere 12 saat arayla tüketilebilir. Bu çayın kullanımı 2 haftada bir bırakılmalıdır. Kabızlığı ortadan kaldıran bu otun fazlaca kullanımı ishal durumunu fazlasıyla arttırabilir bu durum ise vücuttaki su kaybını arttıracaktır.


Vücutta beklenmeyen bir etki görürseniz acilen kullanmayı bırakmalı ve doktorunuza başvurmalısınız.

Yorum Gönder

0 Yorumlar

close