Gamze nedir ? ve Doğal Yollardan Gamze Nasıl Oluşur ?


Doğal Yollarla Gamze Yapma Teknikleri

''Doğal Yollarla Gamze Yapma Teknikleri''  ''Gamze Yapmak'' 'Gamze Nedir' 'Doğal Yollardan Gamze Çıkarmak'

Yanakta Gamze Nasıl Yapılır

Doğuştan gelen kas deformasyonu olarak tanımlayabileceğimiz 'gamze' yanak bölgelerinde ortaya çıkan küçük açıklıklar olarak ortaya çıkmaktadır. Bir çok kişi tarafından gamzeye sahip insanlar oldukça çekici olarak görünmektedirler. Genellikle doğuştan olan gamzeler,ameliyatla da oluşturulabilmektedir.

Doğuştan gamzeli insanların gamzeli görünümleri yaşları ilerledikçe yağ tabakası ya da cilt yaşlanması faktörleriyle birlikte azalabilmektedir.
makyajla gamze yapmak,gamze yapmak


DOĞAL YOLLARLA AMELİYATSIZ GAMZELER NASIL OLUŞTURULUR.

''Gamze Yapmak''Bahsedeceğimiz bu yöntemler tabiki de kalıcı gamzeler oluşturmasa da kısa süreli de olsa istediğiniz görünümü sağlayabileceğiniz görünümler ortaya çıkarabilecektir.

Kısa süreli geçici gamzeler oluşturmak için;

1) İşaret Parmağınızı Yanağınıza Bastırın,

Burda dikkat edilmesi gereken yöntem gamze çıkmasını istediğimiz bölgenin iyice belirlenip düzgün bir basınç ile işaret parmağımızla uygulama yapılmasıdır. 5 dk boyunca ilgili bölgeye işaret parmağınızla basınç uygulayın ve ardından parmağınızı çekin ve gülümseyin.Özellikle fotoğraf çekmeden önce bu yöntemi uygulayarak güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.2) Kalem Yardımı ile Gamze Oluşturun,


Bir kurşun kalem ya da tükenmez kalemin arka tarafıyla ( sivri olmayan kısmı ) yanaklarınıza belirli aralıklarla hahifçe basınç uygulayabilirsiniz.Bu yöntem ile de kısa süreli gamzelere kavuşabilirsiniz.

3) Makyaj ile Sahte Gamzeler

Yanağınıza gölge makyaj tekniğini uygulayarak sahte gamzeler oluşturabilirsiniz.Makyajla ortaya çıkaracağınız gamzeleriniz çok başarılı olmasa da fotoğraf çektirtirmeden hemen önce bunu deneyebilirsiniz.

*Yüzünüze fondöten uygulaması yapın.

*Koyu kahverengi bir göz kalemi ya da bronzer ile gülümsediğinizde kırışan bölgede bir nokta oluşturun.

*Bir blend süngeri alın,oluşturduğunuz noktanın etrafına aynı renkte bir göz farı ile gölge verin ve süngeri yedirin.

Yorum Gönder

0 Yorumlar

close