Kaş ve Kirpik Kalınlaştırma Teknikleri
kaş ve kirpik kalınlaştırma
Kaş ve kirpik kalınlaştırma

'Kaş ve Kirpik Kalınlaştırma'Kaş ve kirpiklerinin daha kalın ve canlı görünmesini hangi kadın istemez ki.Güzelliğinizi daha da ortaya çıkaracak kaşlarınızı ve kirpiklerinizi daha da gürleştirecek bu karışıma gelin beraber bakalım.


Genetik farklılıklar neticesinde kimi kadınlar doğuştan gür ve kavisli kaşlara sahip olurken kimi kadınlar ise daha seyrek kaşlarla hayatları boyunca  baş etmeye çalışıyor.


Fakat bir çok kadının bilmediği bu yöntem ile evinizde var olan malzemeler ile daha dolgun ve canlı görünümlü kaş ve kirpiklere sahip olabileceksiniz.3 Gün Boyunca Uygulamanız Gerekenler


* Rutin makyajımızı uygularken kirpiklerinize de düzenli bir bakım uygulamalısınız.Kirpik fırçası ya da tarak kullanarak kirpiklerinizi gün de iki kez fırçalama da fayda var.Elinizde bu ürünleriniz yoksa temiz olması şartıyla maskara fırçası da kullanabilirsiniz.


*Fırçanıza bir kaç damla E vitamini yağı ekleyin veya doğrudan kirpiklerinizin üzerine uygulayın.E vitamini yağı,kirpik dökülmesini önler ve de kirpiklerinizin daha yumuşak ve kalın görünmesini sağlar.


*Zeytinyağı uygulaması ile istenilen sonuca ulaşmak mümkün.Bir pamuğa bir kaç damla zeytinyağı damlatın ve kirpiklerinizin üzerine sürün.5 dk kadar bekletip ılık su ile durulayın.Bunu 4 hafta boyunca veya istanilen sonuç elde edilene kadar uygulayın.


*Vazelin kirpiklerin uzamasına katkı verir.Gece uyumadan önce kirpiklerinize vazelin uygulaması yapın ve sabahları ılık su ile durulayın.Eğer elinizde E vitamininiz yoksa vazelin iyi bir alternartif olacaktır.Vazelini kirpik fırçanıza sürüp kirpiklerinizi fırçalayın.


*B,D ve E vitaminleri kirpiklere uygulanan maskaranın veya kirpik kıvırıcıların verdiği zararı korumak için kullanılmaktadır.Bu vitaminler bunun yanı sıra saç uzamasına da katkı sağlar.


*Göz makyajı uygulamalarından sonra makyajlarınızı temizlerken özellikle göz bölgenizdeki kirpiklerinizin temizlenmesine özen gösterin.Kaliteli bir makyaj çıkarıcı işinizi görecektir.Makjajınızı çıkarırken özenli ve yavaş davranmanız gerektiğini unutmayın.
KAŞLARI VE KİRPİKLERİ KALINLAŞTIRAN SERUM TARİFİ


Malzemeler:  Aloe vera jeli, organik hint yağı, E vitamini kapsülü


Yapılışı:  Bir kapta 1 çay kaşığı aloe vera jelini, 2 çay kaşığı hint yağını ve 2 adet E vitamini kapsülünü karıştırın. Kulak çubuğu yardımıyla bu yağı 3 gece boyunca her gece kirpiklerinize ve kaşlarınıza uygulayın.  
NOT: Yayında geçen uygulamalar bilgilendirme amaçlı olup oluşabilecek farklı durumlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.Yorum Gönder

0 Yorumlar

close