Daha Sağlıklı ve Güzel Eller İçin Uygulanması Gereken 5 Yöntem

'Güzel Eller Nasıl Olur'


Ellerimiz gün içerisinde o kadar çok iş ile meşgul ki ister istemez yıpranmalar da oluşabiliyor.
Hal böyleyken ellerimizi vücudumuzun diğer yerlerine göre daha fazla kullanmaktayız bu durumda ellerimizin erkenden yaşlanmasına neden olabilmektedir.Yüzünüze ne kadar bakarsanız bakın elleriniz yaşlandığında gerçek yaşınızı  gizleyemezsiniz. Cilt bakımı'na önem vermek bizi olduğundan daha genç gösterecektir.

Ellerimizin Daha Sağlıklı Ve Daha Genç Görünmesini Sağlamak İçin;


Ev işleri yaparken eldiven takın; sıcak su ve temizlik malzemeleri cildinizi kurutur ve ellerinizin çatlamasına neden olur.Küvet ovmaktan bulaşık yıkamaya kadar gün içerisinde yapılan bu temizlik işlemlerinde muhakkak eldiven kullanmalısınız.

Değerli Tırnaklarınızı Düşünün

Tırkaklarınızı nemlendirmek ve kuvvetlendirmek için cilalarını uçucu yağlarla besleyin.Bu durum manikürlerinizin daha sağlıklı görünmesini sağlayacaktır.

Güneş Kremleri Kullanın

Her zaman vücudumuzun güneş gören yani dolayısıyla dış bölgelerini yağlıyoruz fakat kaçımız ellerimizin iç kısmına ve avuçlarımıza yeteri kadar güneş yağı sürüyor ? Güneş yağı sürüldüğünde özellikle ellerimiz iç kısımları ve avuç içlerimizde yağlanmalıdır.


Yaşlanmayı Önleyici Kremler Kullanın

Binlerce lira verip yüzümüzdeki kırışıklıklar için yaptığımız krem yatırımlarına gösterdiğimiz hassasiyeti ellerimiz için de göstermemiz de fayda var.Yüzümüzdeki kırışıklar konusunda ne kadar hassas isek ellerimizdeki yaşlanma etkileri ve yıpranma konusunda da hassas olmamı gerekiyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar

close