Çaydanlıktan Kireç Lekesi Çıkarma Yöntemleri - Bilgi Portalı | Hayata Dair © 2019

8 Ağustos 2018

Çaydanlıktan Kireç Lekesi Çıkarma Yöntemleri'Çaydanlıktan Kireç Lekesi Nasıl Çıkar' , 'Kireç Nasıl Sökülür'


Her  gün afiyetle tükettiğimiz çaylar uzun kullanımlar sonucunda çaydanlıkta kireç lekeleri oluşturmakta bu durum da hem görüntü olarak hem de çayın tadını değiştirme konusunda problemler ortaya koymaktadır. Belirli aralıklarla yapacağımız temizleme yöntemleri çaydanlıklarımızın hem hijyenik olmasını hem de çaydanlıklarımızda daha lezzetli çaylar yapmamızı sağlayacaktır.

Çaydanlıklarımızda zaman zaman evdeki sularımızın yoğun kireç içermesinden kaynaklı tabaka şeklinde kireçlenmeler görülebilmektedir.

 Çaydanlıklarınızdan bu kireçleri nasıl temizleyeceksiniz ?
çaydanlık parlatma,kireç nasıl sökülürÇaydanlık dibindeki kireci geçecek kadar,yaklaşık 2 yemek kaşığı sirke ve 1 bardak su bardağı suyu çaydanlığa ilave ediniz ve bu karışımı kaynatınız. Kaynamış suyu döktükten sonra çaydanlığınızı deterjanla yıkayınız nasıl temizlendiğine şaşıracaksınız.


çaydanlıktan kireç çıkarma,kireç nasıl sökülür


Diğer yöntem ise çaydanlığa 1 su bardağı su ve 2 çorba kaşığı limon tuzu dökün ve kaynatın. Kaynayan suyu döktükten sonra çaydanlığınızı deterjanla temizleyiniz.Kirecin etkili bir şekilde yok olduğunu ve çaydanlığınızın parladığını fark edeceksiniz.Marketten temin ettiğiniz kireç sökücüler ile de etkili sonuçlar almanız mümkün.

**Kireç sökücüler ile temizleme işlemi yapıyorsanız karışımın vücudunuza ve etrafa dökülmemesine dikkat edin.

** Doğal kireçtaşından oluşan mermerler,kireç sökücü kimyasallar ile temas ettiklerinde erimeye başlarlar.Kireç sökücüler ile temizlik yapacaksanız oldukça dikkatli olmalısınız.

**Temizlik esnasında mümkün olduğunca çaydanlığı yakından solumayın ve temizleme işlemi bittikten sonra iyice durulama yapınız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sponsor Bağlantılar

close
back to top