Diş Çıkarma Ağrısına Ne İyi Gelir
En kolay yöntemlerden birisi soğuk uygulamaktır.Diş etleri bu dönemde çok hassas olduğundan mümkün olduğunca sıcak gıdalardan kaçınılmalıdır.Bu dönemlerde ılık ya da soğuk yiyeceklere ağırlık vermeniz iyi olacaktır.Bebeğinizin eline buzdolabından aldığınız salatalık,havuç gibi sert gıdalar verebilrsiniz,bebeğiniz bu sebinleri tüketirken aynı zamanda da bölgeye soğuk masaj uygulaması yapmış olacaktır.
Diğer soğuk uygulama yöntemlerinden birisi de anne sütü veya meyve pürelerinin buz kalıplarında dondurulup bebeğin yemesine izin verilmesidir.
İçi su dolu olan,İçi su dolu olan, plastik ve boyalı olmayan diş kaşıyıcıları bebeklere ısırması için verilebilir. Verilmeden önce 5 dakika buzdolabında bekletilmesi etkinliği artıracaktır ve diş çıkan bölgede rahatlama hissi yaratacaktır. Bebeklere kemirmesi için verilen sert gıdalar veya diş kaşıyıcıları kullanımı sırasında, bebeğin oturur pozisyonda ve ebeveyn gözetiminde olması yaşanabilecek kazalara karşı alınacak önemli bir önlemdir.
Bebeğiniz emzik kullanıyorsa, emziği bir bardak içme suyu içine daldırıp, emziğin ucunu sıkıp bırakarak içine su doldurun. Daha sonra buzluğa kaldırın. Donduktan sonra bebeğinize verin. Yemeklerden önce dişlerini biraz bu şekilde yatıştırırsanız öğünler daha verimli geçebilir
Evde sıkılmış hafif soğuk meyve sularına ağırlık verin. Böylece sıvı alımını sağlarken bir yandan da öğünlerde azalttığı vitamin ve mineralller açısından destek sağlamış olursunuz.