Adet Sancılarında Dondurma Mucizesi'Adet Sancısına Ne İyi Gelir' ? , 'Adet Sancısı Nasıl Geçer' ?

'Adet Sancılarına Ne İyi Gelir'

Yaz aylarında sıcakların ve bunaltıcı havanın etkisini iyice arttırmasıyla dondurma tüketimi de buna paralel olarak artmaktadır.Dondurma içerisinde bulundurduğu kalsiyum,fosfor ve vitaminlerle birçok hastalığın da tedavisini destekliyor.Uzmanlar dondurmanın bağışıklık sistemi dostu olduğunu vurguluyor.

İÇERDİĞİ YÜKSEK KALSİYUM REGL SANCISINA İYİ GELİYOR

Sıklıkla yaz aylarında tüketimi artan dondurma kış aylarında da aşırıya kaçılmadan tüketilebilmelidir.İçerisinde A,B;C ve az miktarda da olsa D vitamini içiren dondurma fosfor,magnezyum ve potasyum açısından da zengindir.Kalsiyumla birlikte,fosfor kemik ve diş yapısını güçlendirirken vitaminler de bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlıyor.

'Adet Sancısına Ne İyi Gelir' ? , 'Adet Sancısı Nasıl Geçer' ?


Günde 1 Öğün Dondurma


Uzmanlar hazır dondurmaların yağ ve şeker oranlarının evde yapılanlara oranlara daha çok olmasından dolayı fazla önermemektedirler.Mümkün olduğunca evde yapılan dondurmaları kullanmakta yarar var.İçerisindeki yüksek kalsiyum miktarı regl sancılarına iyi gelebilmektedir.
Uzmanlar,Menepoz,büyüme ve gelişme dönemlerinde günde 1 adet dondurma yemeği öneriyorlar.


Çocuklarda Dondurma Tüketimi


İçerdiği faktörlere göre besin değerleri değişebilen dondurmanın 100 gramında ortalama 120 ila 180 miligram arasında kalsiyum bulunmaktadır.Uzmanlar Dondurmadaki kalsiyum oranının sütle kıyaslandığında 1 bardak sütte 100 ila 115 gram kalsiyum bulunduğunu ve dondurmaki kalsiyumdan daha az olduğunu vurguladı. Aileler çocuklarına süt içirmenin yanı sıra bir öğünde de bir adet dondurma yedirebilirler.Dondurma ara öğünler için oldukça etkili bir destekleyicidir.Kilo vermek için tatlı engellerini engeller,kan şekerini düzenler,dondurmanın soğuk oluşu da vücudun iyi çalışmasını sağlar.


2 yaşlarından itibaren çocuklarınıza evde yaptığınız dondurmalardan verebilirsiniz tabiki de çocuğunuzun dondurmanın içerisindeki maddelere karşı alerjik bir tepkimesi yoksa.

Ev yapımı dondurmanın hazır satılan dondurmalara kıyasla daha düşük kalorili olduğunu vurgulayan uzmanlar ev yapımı dondurmaların diyabet rahatsızlığı olan çocukların rahatlıkla kullabileceğini vurguluyor.Hazır dondurma içerisinde glikoz ve früktoz şurubu barındırdığı için diyabetli çocuklara önerilmektedir.

Yorum Gönder

0 Yorumlar

close