Yüz Yogası İle Harika Görünümlü Elmacık Kemiklerine Ulaşın


'Yüz Yogası İle Elmacık Kemikleri Yapma'

Son zamanların trendlerinden birisi de kuşkusuz ki yüz yogası ile elmacık kemiği belirginleştirme trendi.Son bir kaç yıldır defilelerde,dergilerde ve ürün tanıtımlarında sıkça rastladığımız belirgin elmacık kemikleri kadınların oldukça dikkatini çekmiş olacak ki bu konuyla ilgili yoğun bir şekilde araştırma içerisine girdiler.

Irkımız gereği çok fazla kemikli yapımız olmaması ve belirgin olmayan elmacık kemiklerimizi evde yapacağımız basit yoga egzersizleriyle belirginleştirebilmemiz mümkün görünüyor.

Bu egzersiz gruplarının tekrarları sayesinde yüz hatlarımız üzerinde belirleyici izler bırakabiliyoruz.Yaşımızın ilerlemesi,çevresel faktörler gibi nedenlerle zamanla özellikle  yüz bölgemizdeki kırışıklar,çizgiler gibi olumsuz görüntüler ortaya çıkabilmekte.

Kırışıklıkların azalmasını ve ortaya çıkmasını önleyen bu hareket gruplarını düzenli uygulamanız halinde sabırlı olursanız sizde ki olumlu sonuçlarını da görmeniz çok uzun sürmeyecek.

Not:Fakat bu hareketleri bilinçsizce yapmanız yüz hatlarınızda sarkmalara neden olabileceğinden öncelikle doktorunuza danışmanızda fayda var.Hareketleri Uygulamadan Önce Doktorunuzdan Görüş Alınız.


'Yüz Yogası Hareketleri'

İşte Yüz Yogası İle Elmacık Kemiklere Ulaşabileceğiniz Bazı EgzersizlerGülümseyerek ve aynı zamanda yanaklarınızı yüz boşluklarına sokarak-yani balık suratı yaparak-yanak ve dudakları toplayın. Beş kez tekrarlayın.

 Burnunuzu içe çekerek,çiğneme sesi çıkararak,ve daha sonra nefes alıp vererek 'mm' sesini çıkarın.
 Dört nefes için tekrarlayın.


Öncelikle burun ile nefes alın,yumruk yapın ve yüzünüzü sıkın.Ağzınızdan nefes verin,dilinizi çıkarın ve elleri açın. Üç kez tekrarlayın.Kaşlarınızı dik tutarken öpücük veriyorcasına dudaklarını bükün.Bu hareketi 4 kez tekrarlayın.Gülümsedikten sonra,parmak uçlarınızı dudağınız ve burun arasında sıkıştırarak,ardından direnmek için parmak uçlarıyla  kaldırıp bastırarak kahkaha çizgilerini kaldırın.25-30 kez bu hareketi tekrarlayın.Yanaklarınızı kendilerini şişirerek nenefesiniz tükenene kadar yanaktan yanağa havayı aktararak tutun.Üç kez tekrarlayın.Yorum Gönder

0 Yorumlar

close