Doğal Yollar İle Sivilcelerden Nasıl Kurtulurum
bitkisel yollardan sivilceden kurtulma yolları
Sivilcelerden Nasıl Kurtulurum
'Sivilcelerden Nasıl Kurtulurum' ,'Sivilcelerden Kurtulma', 'Sivilceler kaç günde geçer.' 'Sivilce Tedavisi'

Hepimizin zaman zaman başını ağrıtan olur olmaz zamanlarda vücudumuzun neredeyse her bölgesinde çıkabilen sivilcelerden basit ve doğal yollardan nasıl kurtulabiliriz. Sivilcelerimizi sıkarak kurtulmaya çalışmak o bölgenin mikrop kapmasına ve de bölgede iz bırakmasına neden olacağından sizler için hazırladığımız yöntemleri uygulamaya çalışmanızda yarar var.Bitkisel yollar ile cilt hastalıkları 'ndan kurtulmaya çalışmakta fayda var.


Sivilcelerden Kurtulabileceğimiz Basit ve Doğal Yöntemler:


Diş Macunu


Acil müdahale anlamında kuşkusuz ki diş macununun ciltteki sivilcelere iyi geldiği gerçektir.Uyumadan önce gece sürülen diş macunu sabaha kadar etkisini daha iyi hissettirecektir.


Salatalık


Kozmetik dünyasındaki cilt bakım ürünlerinin ana malzemesi olan salatalık içerisinde bulunan vitaminler sayesinde ciltte çıkan sivilcelerin yok olması anlamında harika bir sebzedir.Dilimlenmiş salatalıklara bir kaç damla limon suyu ekledikten sonra sivilce olan bölgenize sürün.15 dk sonra su ile uygulama bölgesini yıkayın.


Aspirin


En basit ve maliyetsiz sivilceden kurtulma yollarından birisi de kuşkusuz aspirin.Bir aspirine 3 kaşık su ekleyerek bir kabın içerisinde yumuşatın.Hazırladığınız karışımı sivilce oluşan bölgeye sürünüz,30 dk kadar bekleyin cildinizin o bölgesinin kuruduğunu hissedeceksiniz ,dökülmeye başladığı anda pamukla temizledikten sonra bol su ile yıkayınız.
sivilceye ne iyi gelirSarımsak


Anti-bakteriyel ve anti-virüs özelliği olan sarımsak en etkili yollardan biridir.Sarımsağı sivilceli alan üzerine ufalayarak sürün. Eğer sarımsağa karşı vücudumuz alerjik tepki verirse ufaladığımız sarımsağa bir miktar su da ilave edebiliriz.
sivilceler kaç günde geçer


Aloe Vera
Cilt denilince akla gelen bitkilerden olan Aloe Vera cilt kaynaklı problemlerin giderilmesinde oldukça etkilidir.Cildinizdeki fazla yağı alarak yağ seviyesini dengeler.Bu sayede rahatlayan pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Bal ve Tarçın
Besleyici özelliklerinin yanında doğal bir antibiyotik olan bal tarçınla birleştiğinde sivilceleriniz için oldukça etkili bir silah haline dönüşüyor.Bir miktar bal ile tarçını bir kabın içinde karıştırdıktan sonra ilgili  sivilce olan bölgenize sürün.15 dk bekledikten sonra ılık su ile uygulanan bölgeyi yıkayınız.

Deniz Tuzu
Sivilceler su ile temas ettiklerinde kuruma eğilimine girerler.Deniz tuzu ile karşılaşan vücudumuz bu tarz sivilce ve akne oluşumlarından cildimizi koruyacak ve gelişimlerini durdurarak cildimizin nefes almasını sağlayacaktır.Özellikle yazın bol bol yüzmekte fayda var.

Su İçmek
Bol bol su içtiğimizde vücudumuzdan gereksiz toksinleri atarız bu sayede yeteri kadar su tükettiğimizde sivilce,akne gibi cilt problemlerinin de ortadan kalktığını göreceksiniz.Su içmekten zarar gelmez ne de olsa

Yorum Gönder

0 Yorumlar

close