Kadınlarda Saç Dökülmesi Ve Tedavisi
kadın saç dökülmesine çözüm

'Kadınlarda Saç Dökülmesi Ve Tedavi Yöntemleri'


Zaman dilimi göz etmeksizin kadınların saçları da tıpkı erkeklerde olduğu gibi dökülebilir.Saçın tümden incelmesi ya da saç ayrımının günden güne genişlemesi mümkün olabilmektedir.Bazı durumlarda saçın en tepe noktası bile dökülebilmekte ve bu alan açılabilmektedir.Kadınlarda saç dökülmesine ne iyi gelir konusuna gelin yakından bakalım.

Nedir Bu Kadınlarda ki Saç Dökülmesi ve Önlemek Mümkün müdür ?


Erkeklik hormonu olarak bilinen testosteronun bir türevi olan DHT hormonu,saçlarımızın asıl düşmanlarından birisidir.Bu hormon saç tellerini öldürerek saçların dökülmesine neden olur.Kadınlardaki dökülmenin farkı kadınlarda dökülmenin saç ayrımının dökülmeden dolayı genişlemesi ve başın üst üst kısmındaki saçların giderek azalarak açılmasıdır.


Hemen hemen her insan günde 50-100 tel arası saçını kaybeder ve bu normaldir.Eğer kıyafetinizin üzerinde,tarağınızda ya da lavobada düşen bu saçlarınızı buluyorsanız bu normaldir.Fakat bu dökülmelerden daha fazlasını görüyor saç tellerinin aşırı yıprandığını hissediyor ve bazı durumların beklenenden daha fazlaca olduğunu düşünüyorsanız çoktan önlem alma vaktiniz gelmiş demektir.Kadınlardaki Saç Dökülmelerinin Olası Nedenleri
Menepoz 


Yaşları 50 ye yaklaşan kadınların genel itibari ile %50 si saç dökülmesi sorunu ile karşılaşmaktadır.Hatta bu durum menopoza girildiği sürelerde daha fazla görülebilmektedir. Östrojen hormonunun azalmaya başlamasıyla saçları da destekleyen bu hormonun azalması ile saç dökülmede de artış yaşanabilmektedir.Stres


Stresli dönemlerde ya da aniden gelişen bazı psikolojik rahatsızlardan sonra saç dökülmesinde artış da görülebilmektedir.


Saçları Güçlendiren Ve Saç Çıkaran Bitkiler başlıklı yayınımız için T I K L A Y I N > > >Hamilelik


Doğum sonrasında hormonlarınız normal seviyeye ulaşmaya çalışırken bu tarz dökülmeler yaşanabilmektedir.
Çeşitli Hastalıklar


Troid,anemi ve diyabet gibi hastalıklarda ani saç dökülmeleri ile karşılaşılabilmektedir.Bunların yanı sıra kanser ya da polikistik over sendromu da dökülmelere neden olabilmektedir.


Beslenme Düzeni


Ani kilo kayıpları saç dökülmesine neden olabilmektedir.Vücudun ihtiyacı olan besinler alınamayınca saç kökleri için gerekli olan vitaminler saç köklerine ulaşamaz ve saç kökleri yıpranarak dökülmeye başlar.Özetle Protein,Demir,D vitamini ve kalsiyum içeren beslenme düzeni edinmek şart.Saça Sert Davranmak


Saç derisini oldukça geren gergin topuz,gergin at kuyruğu gibi saç modelleri ya da sıkı örgülü tarzı saçlar saç tellerini oldukça yıpratır ve yorar. Bunların yanı sıra perma,ısıyla şekillendirme ve brezilya fönü gibi uygulamalar da saçlarınıza oldukça zarar verir.'Kadın Saç Dökülmesine Çözüm'
Peki,Saç Dökülmesi İçin Neler Yapılabilir


Öncelikle saç dökülmesinin kaynağı araştırılmalıdır eğer saç dökülmeniz bir hastalıktan dolayı oluyorsa muhakkak bu teşhis koyulduktan sonra doktor gözetiminde tedavinize başlayınız.Doktorunuzun vereceği ilaçlarla saç kökleriniz beslenecek ve yeniden saçlarınız çıkmaya başlayacak.

-Saçı köklerinden güçlendiren Aminexil, Octeine gibi maddeler içeren,saç tellerini saç derisine olan bağını güçlendirmeye yardımcı olan saç bakım serumlarını her gün kullanabilirsiniz.


-Yine aynı zamanda saç köklerinin tıkanmasını ve saç tellerini kirleten şekillendirici ürün kalıntılarından kurtulmak için Arginine,B5 proteini içeren şampuanlar kullanılarak saçınızı derinlemesine temizleyebilirsiniz.


-Saç derinizdeki kan akışını hızlandırmak için her gün saç derinize nazikçe bir masaj uygulayabilirsiniz bu sayede saç derinizdeki kan akışının hızlanmasıyla saç derileriniz beslenecektir.


-Stres kaynaklı dökülmeler yaşıyorsanız hayatınıza sporu dahil etmenizde fayda olacaktır.Spor ile ilgilendiğinizde bu stresli durumlardan kurtulmanız kolay olacak bu durumda haliyle stresin olumsuz etkilerinden kurtulmanızı sağlayacaktır.

Son olarak hatırlatma; saçlarınızda dökülme problemi yaşıyorsanız kısa kesimleri tercih etmeniz sizin için daha iyi olacaktır.

Yorum Gönder

0 Yorumlar

close