Faranjit Nedir? Belirtileri ve Bitkisel Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

faranjit bitkisel çözüm

'Faranjit Belirtileri ve Faranjit İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Boğazımızın orta kısmında bulunan farenks ( yutak ) mukozasının burun ve ağız boşluğunun arka duvarının iltihaplanmasına faranjit denir. Yutak iltihabı olarak da adlandırılabilir.Bulaşıcı bir hastalık olan faranjit akut ve kronik faranjit olarak ikiye ayrılır.Akut faranjitler bir hafta içerisinde geçerken kronik faranjitler ise bağışıklık sistemimiz zayıfsa sürekli tekrarlayabilir. Farantij bitkisel yöntemler ile tedavisi olan bir hastalıktır.
'Faranjite Bitkisel Çözümler' ile yaklaşabilirsiniz.

Faranjit Belirtileri Nelerdir ?

*Baş Ağrısı

*Hapşırık
*Öksürük
*Burun akıtısı
*Boğaz ağrısı
*Halsizlik
*Bitkinlik,halsizlik
*Boğaz kuruluğu
*Ses kısıklığı
*Ateş ve titreme
*Lenf bezlerinde şişme
*Yutkunurken zorlanma
*Sarı,yeşil veya açık kahverengi balgam çıkarma

'Faranjit Nasıl Geçer'


Faranjitte Bitkisel Tedavi Yöntemleri Nelerdir ?


Adaçayı ile Gargara


1 su bardağı suyu cezvenin içerisine koyun,içine bir 1 tatlı kaşığı adaçayı atın ve kısık ateşte 10 dk kaynatın.Ilımaya bıraktın ardından ılıyan bu su ile gargara yapın.Günde 3 kez olmak üzere bu gargarayı uygulayın.Hazırlamış olduğunuz bu su bozulmadan 24 saat dayanacaktır.
Bal ve Soğan Karışımı


Camdan bir kavanozun içerisine bir yemek kaşığı bal koyulur bu kavanozun içerisine büyükce bir soğan irice doğranarak 3 saat sulanması beklenir daha sonra küçük çocuklarda günde 3 defa 1 tatlı kaşığı,yetişkinlerde ise yine günde 3 defa 1 yemek kaşığı yenilir.


Elma Sirkesi


Antibakteriyel,antiviral ve antifungal özellikleriyle faranjitin en iyi tedavi yollarından birisidir.Bunun yanı sıra mineral ve vitamin özellikleriyle vücudun Ph seviyesini dengeler.Faranjit tedavisinde kullanmak için bir bardak ılık suyun içerisine 1-2 yemek kaşığı elma sirkesi katın içerisine bir miktar bal ekleyip bu karışımı için.Faranjitiniz düzelene kadar günde en az 2 kere bu karışımı içmeye devam edin.
Zerdaçal


Antiseptik ve anti-inflamatuar özelliklere sahip olan doğal tedavi yöntemlerden biri de zerdaçaldır.Bir bardak sıcak suyun içerisine bir yarım tatlı kaşığı toz zerdeçal ile bir yemek kaşığı tuz katın.Rahatsızlığınız geçene kadar günde 2 kez gargara uygulamaya devam edin.Sarımsak


Antiviral,anti-inflamatuar,antibakteriyel,antifungal özellikleri olan sarımsak en etkili tedavi yollarından biridir.İçerisinde bulunan allicin maddesi bakterilerin yok edilmesinde önemli bir rol oynar.1 tatlı kaşığı rendelenmiş sarımsak,yarım çay kaşığı tarçın ve yarım çay kaşığı kırmızı toz kırmızı biberi bir bardak kaynar suyun içerisine atıp 3 dk daha kaynatın ve karışımı süzün günde 2 kez bunu için.


Kırmızı Toz Biber 


Doğal yöntemlerden birisi de şüphesizdir ki kırmızı toz biberdir.İçerisinde bulunan kapsaisin isimli madde anti-enflamatuar,antviral ve antibakteriyel içeriğe sahiptir.Özetle hem mikrop öldürücü hem de iltihaplarla şavaşma özelliğine sahiptir.Bir bardak sıcak suyun içerisine yarım tatlı kaşığı toz kırmızı biberi atın.İçerisine bir yemek kaşığı limon sıkarak atın ve iyice karıştırın bu karışımla günde bir iki kere gargara yapmaya devam edin.Bal


Antibakteriyel,antiviral ve antifungal özellikleri sayesinde vücuttaki enfeksiyonlar ile savaşır.Bir çok faydası olan bal faranjit tedavisinde de özellikle etkilidir.1 yemek kaşığı bal ile bir yemek kaşığı elma sirkesini karıştırın.Bu karışımı her 5 saatte bir hazırlayıp için.

Tuzlu Su İle Gargara


Bakterilerin ve virüslerin öldürülmesinde oldukça etkilidir.Faranjit belirtilerinden olan boğaz ağrısını iyileştirir.2 bardak ılık suyun içerisine 3 tatlı kaşığı tuz atın.Deniz tuzu kullanırsanız daha etkili sonuç alabilirsiniz.4-5 gün boyunca günde birkaç kez gargara yapmaya devam edin  

Yorum Gönder

0 Yorumlar

close