Astım Hastalarını Rahatlatan Bitkiler ve Çaylar

astım hastalığına bitkisel çözüm
astım rahatsızlığında rahatlatan bitkiler

'Astım ve Bronşit Hastaları İçin Bitkisel Tedavi ve Çaylar'

Hayat standartlarını oldukça düşüren insanoğluna krizler geçirten bu tarz rahatsızlıklar kimi zaman normal seviyelerde seyrederken kimi zaman ise ileri boyutlara çıkabilmektedir.

Her gün yüzlerce kişi astım nedir,belirtileri nelerdir nasıl başa çıkılır tarzında arayışlar içindeler.Bitkisel kaynaklı olarak astıma ve bunun tarzında bronşit ya da nefes darlığı gibi hastalıklara iyi gelebilecek bitki ve bitki çayları mevcut.

Ama kesinlikle bu bitkilere ya da çaylara karşı vücudunuzun herhangi bir tepkimesi olur mu o bitkilere karşı alerjiniz var mı öncelikle bunların tespiti için doktora başvurmalısınız.

'Astım ve Nefes Darlığına İyi Gelebilecek Bitkiler' , 'Astım hastalığına bitkisel çözüm'ADA ÇAYI: Düzenli olarak tüketildiğinde astımın etkilerinden kurtulma yolunda önemli katkılar sunacaktır.


astım hastalığına bitkisel çözüm


AKASYA AĞACI: Kurutulmuş olarak satın aldığınız akasya yaprağını demleyebilirsiniz.1 litre su içerisine 1 tutam akasya atarak kaynatmanız yeterli olacaktır.astım hastalığına bitkisel çözüm
ANASON ÇAYI: Anasonla hemen hemen aynı etkiye sahip olan anason çayını çubuk tarçın ile aromatik bir hale getirebilirsiniz.Sakinleştirici etkisi de vardır.astım hastalığına bitkisel çözüm

ANDIZ OTU:  Doktorunuzdan onay aldıktan sonra bir tutam kurutulmuş andız otunu bal ile karıştırarak tüketebilirsiniz.Fazla miktarda tüketmek alerjik etkilere neden olabileceğinden doktora danışarak kullanmanızda fayda var.
astım hastalığına bitkisel çözüm

EKİNEZYA ÇAYI: Astıma ve nefes darlığına iyi gelir.Sallama çay olarak sabahları ve akşamları birer tane tüketebilirsiniz.

astım hastalığına bitkisel çözüm
KEÇİBOYNUZU: Keçiboynuzu pekmezinin ciğerleri güçlendirici ve nefes almayı kolaylaştırıcı etkileri de vardır.astım hastalığına bitkisel çözüm

LAVANTA :  Çay olarak tüketebileceğimiz gibi o keskin güzel kosusundan istifade ederek buhar banyosunu yaparakta nefesimizi açabiliriz. Bulunduğumuz odaya bile bir kabın içerisine lavanta koyarak güzel keskin bir koku verebiliriz.astım hastalığına bitkisel çözüm
OKALİPTUS ÇAYI: Çay olarak tüketmek nefes yollarına çok iyi gelecektir.astım hastalığına bitkisel çözüm


 BİBERİYE ÇAYI: İçerisindeki bileşenlerin nefes darlığını giderme konusunda etkileri vardır,çay olarak rahatlıkla sabah ve akşam birer kez tüketebiliriz.
astım hastalığına bitkisel çözüm

ÇÖREK OTU YAĞI: Eğer içebiliyorsanız yarım çay kaşığı çörek otu yağı tüketebilirsiniz.


astım hastalığına bitkisel çözüm


ISIRGAN OTU: Astımın ve bronşitin olumsuz etkilerinden bizi korur.Çay olarak tüketmenizde fayda var.


astım hastalığına bitkisel çözüm

Yorum Gönder

0 Yorumlar

close