Youtuber Nasıl OlunurYoutuber Nasıl Olunur


En büyük video paylaşım alanı olan Youtebe'ye her gün binlerce video eklenmekte ve de izlenmektedir. Youtube kanalı açıp düzenli olarak video paylaşımı yapan ve belirli bir hayran ve izlenilebilirlik kitlesine ulaşan kişilere youtuber adı verilmektedir.Her gün binlerce kişi arama motorlarına 'youtuber olmak' youtuber nasıl olunur ' ,' youtube kanalına reklam alma',' youtube kanal reklamı nasıl yapılır ' ,'youtube reklam nasıl verilir' , ' youtube üye ol para kazan 'şeklinde aramalar yaptırmaktadır. 

Bu yazımızda youtuber nasıl olunur ve nasıl fenomen hale gelinebilir buna değinmeye çalışacağız.

Hazırsak artık başlayalım...


1) Hedeflerinizi Belirleyin.

Youtube'da nasıl popüler olunur tarzında bir soruya cevap aramaktan daha çok, popülerite kaygısından uzak,özgün içerikler üretmek ve gerçekten bunu isteyerek başarabilmek bu işin en başında dikkat etmeniz gereken boyutudur. Hedefimizi belirlediğimize göre diğer maddeye geçelim.


2) Etkili Bir Tema Seçimi

Youtube dünyasında başarılı olan pek çok youtuber'i incelediğimizde tek bir tema üzerinde ilerleyip bu yol ile paylaşım yapan kişileri görüyoruz. Popülerüter olayım merakıyla sağdan soldan video koyan kişilerin bu heyecanının yarıda kaldığını da vurgulamamız gerek.İşte tam bu noktada tema seçimi oldukça önemli. Türk youtuberleri incelediğimizde en başarılı oldukları alanların 'Teknolojik Ürün Tanıtımları ', 'Makyaj ve Moda' , 'Bilgisayar Oyunu Oynama' gibi alanlar olduğunu görüyoruz.
Tabiki de bu alanların dışında başarılı olunan konular mevcut. Fakat konu trend olmak olunca bu gerçekleri de göz ardı etmemelıyiz.

Trend olma merakıyla bu yüksek hit gerektiren konulara istemeyerek de olsa sakın yönelmeyin.


MUTLU OLDUĞUNUZ KONULARI DİKKATE ALIN !!!

Örneğin mutfakta çok iyi yemek pişiriyor ya da çok iyi seviyede bitki yetiştiriciliği bilginiz var belki de çok iyi örgü örüyor olabilirsiniz. İşte bu noktada yeteneklerinizi ve paylaşmaktan mutlu olacağınız konulara yönelin ve paylaşım yapın.SAĞDAN SOLDAN VİDEO ALARAK ASLA YOUTUBER OLAMAZSINIZ. !!!

Enerjinizi sağdan soldan en yüksek hit almış videoları çalarak harcamayın.Özgünlük ve özgünlükte devamlılık gerçekten çok önemli. Kim başka kanallarda izlemiş olduğu ve sürekli tekrarlandığını düşündüğü konuları izlemek isteyecektir ki. Kendi eserleriniz sizi sürükleyecek bunu asla unutmayın.
Hangi konu da paylaşım yapıyor olursanız olun 'SİZ' olmalısınız karşı tarafa bunu geçirebilmeniz gerçekten çok önemli.


3) Kanalınıza Etkili Bir İsim Bulun

Kanal ismi konusunda da özgün ve yaratıcı olmak zorundayız.Saatlerce düşünüp kanalıma ne isim vermeliyim diye düşünmeyin. Ne de olsa o isim siz hiç beklemediğiniz bir anda aklınıza gelecek.
Aranabilirliği yüksek olan kanal isimlerini inceleyerek fikir alabilirsiniz.Bu noktada yüksek hitle seyredilmiş kanalları inceleyin.4) Youtube Kanalını Oluşturun

Hemen hemen hepinizin var olduğunu düşündüğüm gmail hesabı ile youtube kanalı oluşturma aşaması belki de bu işin en basit yolu. Sizlere yol göstereceğini düşündüğüm bu linke tıklayarak kendinize bu yürüdüğünüz bu yolda rehber edinebilirsiniz. Videoya BURADAN ulaşabilirsiniz.
5) Adsense Üyeliği ve Para Kazanma


Kanalımızı oluşturduktan sonra google'in yayıncılara para kazandırma servisi olan adsense ve başvuru kabulu,reklam yayınlama aşamalarına geçeceğiz. Bu konuda size rehberlik edeceğini düşündüğüm videoya BURAYA tıklayarak erişebilirsiniz.


A C E L E    E T M E Y İ N !!!

Youtuber olabilmek için tüm bu planlamaları iyice gözden geçirmeli ve asla acele etmemelisiniz.


Yorum Gönder

0 Yorumlar

close