Tarçınlı Su Zayıflatır mı? Tarçınlı Su Diyeti Nedir ?


tarçın zayıflatır mı,zayıflatan besinler,diyet

'Tarçınlı Su Diyeti 

Tarçın kilo vermeye yardımcı olan lezzetli bir baharattır.Tarçınlı su zayıflatır mı sorusuna cevap arayan binlerce kadın her gün internetten bunun yöntemlerini aramaktadır.Vücuttaki yağ yakımına olumlu katkıları vardır. Tarçınlı suyla zayıflamanıza yardımcı olacak bir diyetten ve de tarçınlı suyun zayıflamada ki katkılarından bahsedeceğiz.

Malzemeler:

 - 1 Su Bardağı Su
 - 1 Tatlı Kaşığı Toz Tarçın

Yapılışı:

Öncelikle 1 tatlı kaşığı tarçını 1 su bardağı suyun içerisine atın ve bunu kaynatın.Kaynattıktan sonra bir kenera ılıması için koyun,suyunuz ılıdıktan sonra bunu hızlıca için. Bu şekilde 15 gün boyunca bunu içmeye devam ederseniz vücudunuzdaki değişimi fark edeceksiniz.Bu diyetin 15 günden fazla kullanılması önerilmemektedir.

Tarçınlı Suyun Faydaları Nelerdir ?

-Amerika Tarım Bakanlığı günde iki tatlı kaşığı toz tarçını tüketmenin metobolizmayı çok hızlandırdığını ve vücuttaki inüsilin direncini arttırarak vücuttaki yağların yakımını hızlandırdığını bildirmiştir.

-Tarçın yağ yakımınının yanı sıra vücutta fazladan yağ birikmesini de engeller.-Vücuttaki ısıyı arttırdığı için metobolizma da hızlı çalışarak yağ yakımı hızlanır.

-Tarçın vücuttaki kolesterol seviyesini dengeler. Özellikle LDL( Kötü Kolesterol) seviyesini aşağıya çeker.

-Karın yağları yakımında önemli katkılar sunan polifenoller açısından  zengindir.

-Tarçın içerdiği bazı mineral ve vitaminler sayesinde metobolizmayı hızlandırır,bağışıklığı güçlendirir ve hafızamızı güçlendirir.

-Uluslararası Spor Beslenme Derneği Dergisinde 2006 yılında yapılan bir araştırmaya göre;tarçının vücuttaki yağların yakımını hızlandırdığı ve böylece vücuttaki yağı azalttığı bildirilmiştir.

-Tarçın tüketiminizde artışla birlikte hayatınıza hareket katar ve de spor ile tanışırsanız vücudunuzdan kiloların hızla uzaklaştığını fark edeceksiniz.

-Vücuttdaki kan şekeri dengesini de dengeler.

-İltihaplara karşı savaşmaya ve kandaki zararlı yağları yakmaya yardımcı olan ' hidroksisinnamaldehid 'adı verilen bir bileşeni de içerir.

GÜNLÜK HAYATTA TARÇINI NASIL KULLANABİLİRİZ ?

-Sürekli olarak tüketmekten vazgeçemediğimiz çayımız ve kahvemizin içerisine bir miktar koyup bu şekilde tüketbiliriz.

-Yine aynı zamanda içtiğimiz meyve suyunun içerisine dökebiliriz.

-Kahvaltılık gevreğimizin üzerine ya da yulafın üzerine bir tatlı kaşığı serperek tüketebiliriz.

-Yine sıklıkla tükettiğimiz meyvelerin üzerine serperek tüketebiliriz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar

close