Halıdan Çay Lekesi Çıkarma Teknikleri Nelerdir ?

kurumuş çay lekesi nasıl çıkar
çay lekesi nasıl çıkar

'Halıdan Çay Lekesi Ne İle Çıkar'

Hemen hemen her gün keyifle tükettiğimiz çay bazen problem haline gelebilmektedir. Çay döküldüğünde ve müdahalesi için geç kalındığında kötü bir leke bırakmaktadır. Tüm lekelerde olduğu gibi çay lekesini de çıkarmak için öncelikle döküldüğü ilk anda sıcağı sıcağına müdahale etmek gerekmektedir. Ne kadar kısa süre içerisinde lekeye müdahale edersek lekeyi çıkarma şansımız o kadar artacaktır.
Evimizde hemen hemen her zaman bulunan bir kaç malzeme ile bu lekeden kurtulmak mümkündür.Peki 'Çay Lekesini Hangi Yöntemlerle Çıkarabiliriz' ?

' Çay Lekesine Ne İyi Gelir '

Karbonat Yardımıyla;

Bir kabın içerisine karbonatı dökün ardından ıslak bir havluyu karbonat dolu kabın içerisine batırın ve bu havluyu leke olan bölgeye uygulayın.Ardından etkilenen bölgeyi soğuk su ile durulamalısınız. Bu adımları leke kaybolana kadar bir kaç kez uygulamalısınız.
halıdaki kurumuş çay lekesi çıkarmaBeyaz Sirke Yardımıyla;

Bir ölçek sirke ile iki ölçek ılık su (1/2 oranında) kullanarak spreyli püskürten bir şişenin içerisine koyun. Elde ettiğiniz bu karışımı halıdaki çay lekesi olan alana uygulayın ve bir havlu yardımıyla lekeyi ovalayın.Bu adımları leke kaybolana kadar uygulamalısınız.


halıdaki kurumuş çay lekesi çıkarma
Tuz Yardımıyla;

Öncelikle ıslak bir havlu ile dökülen çay lekesini çıkarmaya çalışın ardından tuzu direkt olarak lekenin üzerine uygulayın.Son olarak alanı soğuk su ile durulayın.Leke hala çıkmadıysa aynı adımları bir kaç kez tekrarlayın.


halıdaki kurumuş çay lekesi çıkarmaYukarıda evinizde her zaman bulabileceğiniz malzemeler ile halıdan çay lekesi nasıl çıkarılır anlatmaya çalıştık. Unutmayın ki her zaman ilk müdahale çok önemlidir.Tüm müdahalelerinize rağmen lekeyi çıkaramadıysanız profesyonel bir yardım almanız gerekmektedir.

Lekesiz günlere... :)

Yorum Gönder

0 Yorumlar

close