Afrodizyak Ne Demek,Cinselliği Arttıran Yiyecekler

cinsel gücü arttıran doğal besinler, afrodizyak
Afrodizyak Ne Demek ? Afrodizyak Yiyecekler Nelerdir ?

'Afrodizyak Ne Demek,Cinselliği Arttıran Yiyecekler '

'Afrodizyak ne demek' sorusunun cevabını cinsel Uyarılmayı,Cinsel isteği arttıran yiyecek,parfüm,ilaç veya maddelere afrodizyak adı verilmekte,şeklinde cevaplayabiliriz. Afrodizyak  kelime anlamı ile Yunan mitolojisindeki güzellik tanrıçası Afroditten gelmektedir.Eski Yunan zamanlarından beri bazı yiyecekler cinsel gücü arttırıcı olarak kullanılmaktadırlar.Bu yiyecekler aynı zaman da aşk yiyeceği olarak da bilinmektedirdirler.

Eğer siz de cinsel libidonuzu arttıcı bu besinleri merak ediyorsanız aşağıdaki listemize göz atabilirsiniz.Cinsel performans arttırıcı gıdalar ile cinsel gücünüzü arttırabilirsiniz.

Sizler için ' en güçlü doğal afrodizyakları derledik.

İşte cinsel performans arttırıcı besinler ve  cinsel performans arttırıcı yiyecekler :

Muz: B vitamini ve potasyum içerir ve bu maddeler cinsellik gücünü arttırmasıyla bilinir.Çikolata: En güçlü afrodizyak yiyeceklerdendir.Sarımsakla birlikte listenin en başını çeker.Çikolatanın içeriğinde bulunan phenylethylamine'den gelmektedir.Bu madde insan beyninde 'dopomin' salgılanmasını sağlar. Dopomin insan oğlunun cinsel gücünden sorumludur.

Karpuz:  Bazı araştırmacılar karpuza doğal viagra da demektedirler.Vücuttdaki kan damarlarını açıcı özelliği bulunan bu ferahlatıcı meyve sitrilun amino asidi içeriğinde barındırır.Sitrülin kalp damar sağlığı için oldukça faydalıdır. Aynı zamanda kan akışını da dengeler.

Sarımsak: İçerisindebarındırdığı allisilin sayesinde kan dolaşımını arttırır bu ise cinsel güce olumlu katkı sunar.


Bal: İçeriğindeki bileşenler sayesinde kadınlarda ostrojen salgılanması sağlar.Bu mineral vücuttaki testesteron hormonunu arttırarak, hem kadınlar hem de erkeklerde cinsel gücü arttırır.
Kuşkonmaz:  E vitamini cinsel güç dengelemede oldukça önemlidir. Kuşkonmazda bulunan E vitamini sayesinde cinsel dürtülere oldukça iyi gelmektedir.
Çilek: Vücutta endorfin salgılanmasına destek verdiğinden dolayı çok etkili bir afrodizyak olarak bilinir.

Avakado: Erkeklerde ve kadınlarda cinsel dürtüleri arttıran folik asit ve potasyum içerdiği için oldukça etkilidir.Özellikle kadınlarda cinsel gücü arttırıcı etkisi vardır.


Badem:  Aromasının çok eski zamanlardan beri erkek ve kadınların cinselliğini arttırıcı etkisi olduğu bilinmektedir. İçerisindeki E vitamini lifler ve magnezyum sayesinde insanlarda cinsel gücü arttırdığı tespit edilmiştir.Biber: Kapsaisin adı verilen bir içeriği sayesinde insanların sinir uçlarında bir hareketlenme meydana getirir.Heyecanı arttıran bu etki aynı zamanda da cinselliği uyandırır.Kereviz:  Androsterone barındırır bu hormon erkekler ve kadınlarda cinselliği uyandıran bir hormondur.

Nar: Nar suyu testesteron arttırma kabiliyeti sayesinde doğal bir afrodizyaktır. Testesteron cinselliği arttıran,ruh halini düzelten, stresi azaltan ve hafızayı güçlendiren bir hormondur.

İncir:  İki nedenden ötürü,eski Yunan zamanından beri güçlü bir afrodizyak olarak bilinmektedir. Bunlardan birincisi incir in kutsal olduğuna ve hamilelikte olumlu bir etki yarattığı inancı ikincisi ise incirin Kleopatra tarafından sevilmesidir.
Yorum Gönder

0 Yorumlar

close