Kış Makyajlarında Dikkat Edilmesi Gerekenlermakyaj püf noktaları,etkileyici makyaj
Kış Makyajı Nasıl Yapılır


'Kış Makyajı Nasıl Yapılır'


Kadınların olmazsa olmazı olan makyajlar kullanılışlıkları ve faydalarının yanı sıra bazı problemleri de beraberinde getirmekte.Ürün yelpazesi çok geniş olan bu sektörde kaliteli ürünlerin yanı sıra kalitesiz ve cilt sağlığına zararlı ürünler de bulunmakta.Hem yazın hem de kışın makyaj tekniklerimizi uygularken dikkat etmemiz gereken bazı noktalar bulunmaktadır.Bu sizlerin daha sağlıklı cilt yapısına sahip olmanız konusunda oldukça önemlidir.
Kış makyajı nasılyapılır konusunda daha dikkatli olmanız için sizleri kısaca bilgilendireceğiz,bu bilgiler ışığında artık sizlerde kış aylarında daha sağlıklı cilt yapısı için nasıl uygulamalar yapmanız gerektiğini kavrayacaksınız.


Soğuk havalarda cildiniz sıcak dengesini korumak için bir yağ salgılamaktadır.Bu salgı vücudumuzun daha doğal ve pürüzsüz görünmesi için gereklidir.Kışın evden çıkmadan önce ya da makyaj yapmadan önce mukahhak bir bakım kremi ya da yumuşatıcı sürmemiz gerekmektedir.Bu uygulama yüzümüzün rahatlatacaktır.Bildiğiniz gibi kışın cildimiz olabildiğince gerilmekte ve tahriş olmaktadır.

Ardından makyajımızı uygularken pudra ya da fondotön kullanıyorsak miktarları her zamankinden daha az tutmalıyız. Nedeni ise kışın gözeneklerimiz soğuktan korunmak için doğal olarak savunmaya geçerler. Gözeneklerimiz zaten bir savunma içindeyken aşırı pudra ya da fondotön kullanarak cildimizi olumsuz yönde etkileyeceğizdir.Aynı zamanda far kullanımında da aynı bilgiler ışığında aşırıya kaçmamalıyız.

Özetle kışın yaptığınız makyajlarınızı daha az miktarda yapmalı ve cildinizin  nefes alabilmesi için verdiğimiz önerilere kulak asmalısınız.

Yorum Gönder

0 Yorumlar

close