20 Makyaj Sırrı


'Makyaj Sırları' 


1) Göz kalemi ile eyeliner etkisi:


Siyah, yeşil, mavi... Göz kalemleri ile ince çizgi çekmek oldukça zordur. Kalem ile kalın çizgiyi rahatlıkla çekebilirsiniz. Ama bunun da çözümü var. Kalemi birkaç saniye çakmağa tuttuktan sonra 15 saniye soğutun. Evet jel eyeliner’ınız hazır! Şimdi gözlerinize kusursuz bir ince çizgi çekmeye hazır mısınız ?


2. Kaşık ile kusursuz eyeliner çekin!Kaşıkla eyeliner çekmek oldukça çok basit bir işlem. Bir tatlı kaşığının sapını gözünüzün altından kaş bitime doğru bastırmadan koyup eyeliner’le düzgün bir çizgi çizin. Kuyruğun uzunluğu size bağlı. Ardından kaşığın oval olan bölümünü göz kapağına koyup önceki çizgi ile birleştirip aradaki boşluğu eyeliner’le doldurun. 
3. Beyaz eyeliner ile far etkisi!

Beyaz kalemi çizgi halinde göz kapaklarınıza sürün ve ardından dağıtın. Dumanlı göz makyajı gibi dumanlı beyaz göz makyajı gerçeği! Far ve eyeliner etkisi bir arada bu inanılmaz! Üstelik gözleriniz daha büyük ve daha aydınlık gözükecek.Denemeye ne dersiniz ?4. Kedi gözü makyajı için önce ana hatları çizin, ardından boşlukları doldurun!

Kısa sürede güzel bir göz hattı karşısınızda !!!
5. Maskara bulaşmasını önlemek için kaşık kullanabilirsiniz!
6. Gözünüzün dış köşesine eğimli bir ‘hashtag’ işareti çizin ve dumanlı göz makyajı etkisi yaratın! ve dumanlı göz makyajı etkisi yaratıyoruz!
7. Kirpiklerinize toz pudra sürmek çok iyi fikir!


8. Rujunuzu kendiniz yapmaya ne dersiniz ?Rengini çok beğendiğiniz bir toz farınız varsa, bunu vazelin gibi bir merhemle karıştırıp ruj haline getirebilirsiniz denemeye değer!!

9. İlk kat ruj sürdükten sonra transparan/normal pudra uygulayın!10.Toka ile takma kirpik yapıştırıcısını sürün!


İnce tel tokanın ucuna yapıştırıcıyı sürün ve ardından kirpik diplerine çizgi çeker gibi geçin. Takma kirpikleri yapıştırmanın en basit yolunun bu olduğunu unutmayın.
11.Kirpik kıvırıcınızı ısıtın ve etkisini arttırın!

Elektrikli bigudilerle aynı mantık; ısınan kıvırıcı kirpikleri etkili şekilde kıvıracaktır. Fön makinası ile kıvırıcıyı ısıtılan  ısıya dikkat edin. Bizce de kendinizi yakmak istemeyeceksinizdir. Değil mi ?


12. Dudak kıvrımını belirginleştirin!

Üst dudağın kıvrım yerine X işareti koyun ve dudak kalemi ile hatları çizin. Ardından rujunuzu sürün. Mükemmel dudak çizgisi karşınızda!

13. Koyu halkaları gizlemek için kapatıcıyı üçgen şeklinde uyguluyoruz!

Kapatıcıyı gözümüzün altından yanağınıza uzanır gibi üçgen şeklinde sürüyoruz. Bu şekilde gözünüzün çevresindeki sorunlar tamamen gizlenecektir ve kapatıcı daha doğal duracaktır. 

14. Elmacık kemiğini belirginleştirmek için rehber olarak bir kalem ya da fırça sapı kullanmaya ne dersiniz ?

Herkesin yüzü birbirinden çok farklıdır.Tabiki de iyi bir arkadaşınızın uyguladığı kontür sizin için doğru olmayabilir. En doğru açıyı bulmak için şu yolu izleyin: Sağ elmacık kemiğinizin altında bir kalemi kulağınızın başlangıç noktasına doğru tutun. Bu hat sizin kontür hattınızdır bunu unutmayın.

15. Kontür için kaş jeli de iyi fikirlerden birisi!

Yumuşak ve dağıtmaya uygun yapısından dolayı yüzünüzde kontür yapmak istediğiniz yerlere kaş jeli de sürebilirsiniz. Elmacık kemiklerinin altına, alnın dış köşelerine, çeneye, burun kenarlarına uygulayıp parmaklarınızla dağıtın ve ardından değişim ile karşılaşın.

16. Nemlendirici ve fondöten süper ikili!


Önce nemlendirici sonra fondöten sürmek yerine, biraz ıslak görünüm için fondöteninizin içine nemlendirici karıştırın.Süper fikir denemelisiniz!

17. Karıştırmak güzeldir!


Fondöten ve aydınlatıcıyı karıştırıp kullanmaya ne dersiniz. Yüzünüz taze ve ışıl ışıl görünecek emin olun!

18.Aydınlatıcı mucizesi !

İnci beyazı bir farı ya da aydınlatıcıyı kaş ortanısına sürelim. Daha aydınlık görüneceğinize emin olabilirsiniz.Denemeye değer !19. Kalem rujlar çok kullanışlı !


Fazla zamanınız yok ama hemen güzel bir görünüm istiyorsunuz!! Tek bir kalem ruj ile görünümünüze anında tazelik katabilirsiniz ve dikkat çekici görünebilirsiniz. Hem yanaklara hem dudaklara renk vermeye ne dersiniz ?20. Dudak kalemini hafife almayın!

Renkli ve mat dudak kalemlerini ruj olarak kullanabilirsiniz. Hem çerçevesini çizin hem de dudağınızın içini doldurun harika bir görüntü olacağından emin olabilirsiniz!

Yorum Gönder

0 Yorumlar

close