Karın Yağları Nasıl Erir ?


Karın yağlarından kurtulmada etkili olan besinleri sizler için derledik. 'Karın yağlarından kurtulmak için' :


    1) Süt ve Süt Ürünleri(yağsız olanlar)

göbek eritme,karın eritme,diyet

Güçlü kasların yapımına yardımcı olur ve kilo kaybını tetikler.Obezite ve yüksek kan basıncının neden olduğu rahatsızlıklarla savaşır.Yoğurt ve süt kalsiyum bakımından oldukça zengindir.Kadınlar tarafından genç yaşlarda çokça tüketilmesi ilerleyen yaşlarda menopoz dönemlerindeki kemik kaybını yavaşlatır ve erteler.2) Yumurta

göbek eritme,karın eritme,diyet


Karın kasları yapımına destek verir,yağ yakımını sağlayarak obezite ile savaşır.Gün boyu sizi tok tutabilecek eşsiz bir besindir. İçerisinde oransal olarak en fazla protein barındıran besindir.Yumurtanın %98’i proteinden oluşmaktadır.


                                             3) Badem

göbek eritme,karın eritme,diyet


Enerji ve besin değerleri oldukça yüksek olan badem,protein,karbonhidrat,doymamış yağ,fosfor,dkalsiyum,demir,potasyum,magnezyum,çinlo,A,B,C,D,E vitsminleri içerir.İçerisinde yağlar tok tutarlar ve açlık hissini azaltırlar.Günde 15-20 adet yemek yeterlidir.                                         4) Zeytinyağı

göbek eritme,karın eritme,diyet
Kolesterolü düşüren zeytinyağı aynı zaman da bağışıklık güçlendirir.Kalp hastalıkları,obezite ve kan basıncı ile savaşır.Kilo kaybetmeye çalışırken yağın önemini de kavramamız gerekiyor.5) Ispanak ve yeşil yapraklı sebzeler

göbek eritme,karın eritme,diyet


İyi kolesterol üretirler ve özellikle yaşlanmaya karşı savaşırlar.Obeziteyle savaşıp,kilo kaybını sağlarlar.
6) Yulaf ezmesi ya da yulaf kepeği

göbek eritme,karın eritme,diyet


Kötü kolesterol olan LDL kolestorülünü düşürür.Diğer tahıllara göre daha yüksek orana posa içerir.Kan şekerini düzenler.Bağışıklık sistememine katkı sunar.Selenyum kaynağıdır.Sütle karıştırıp tüketmek besin değerini ve tokluk hissini artırır.
7) Balık ve yağsız diğer etler

göbek eritme,karın eritme,diyet
Yüksek proteini sayesinde kas yapımını güçlendirir.Bağışıklık sistemini güçlendirir.Balık yiyen insanların daha tok kaldığı ile ilgili bilimsel çalışmalar mevcuttur.
8) Ananas

göbek eritme,karın eritme,diyet


C vitamini deposu olan ananasın lif oranı oldukça yüksektir.Diyet yapanlar için oldukça uygun ve oldukça lezzetli bir meyvedir.Çözünür posa içerdiğinden yüksek kan kolesterolünü dengeler.


9) Yeşil Çay


göbek eritme,karın eritme,diyet


3 gallat adı verilen ‘epi-gallo-kateşin-3-gallat’ adı verilen ve EGCG olarak isimlendirilen öğenin yağ yakıcı olduğu bilimsel araştırmalarda kanıtlanmıştır.Bahsi geçen bu öğe tükettiğimiz siyah çayda bulunmamaktadır.
10)Acı Kırmızı Biber


göbek eritme,karın eritme,diyet

  

İçeriğindeki kapsaisin maddesi metobelizmayı hızlandırır,bu sayede yağ yakımı hızlanır.

11)Tarçın ve Su

göbek eritme,karın eritme,diyet


Bildiğimiz gibi bol su tüketmek diyetisyenlerin kilo vermek için önerdiği olmazsa olmazlardan.Suyun yağ yakımını hızlandıran tarçın ile birleştiğinde daha da etkili hale geldiği gerçeği de yadsınamaz.İçeriğinde bol miktarda antitoksidan bulunan tarçın tek başına kilo verme özelliği yoktur fakat kan şekerini dengeleyerek yapılan diyetleri destekler.

12) Fasülyeler (Kuru,taze,börülce,barbunya,soya)


göbek eritme,karın eritme,diyet İyi kolesterol üretirler ve özellikle yaşlanmaya karşı savaşırlar.Obeziteyle savaşıp,kilo kaybını sağlarlar

Yorum Gönder

0 Yorumlar

close