Doğal Gece Makyajı Önerileri

Doğal Gece Makyajı Önerileri

Bu akşam davete katılacağız ama aklımız karışık, zaman yaklaştı ve hala harekete geçmiş değiliz. Haydi kalk ayağa bu gece en şık sen olmalısın yapacağın basit adımlarla gecenin en şıkı sen olabilirsin.
'Gece Makyajı Önerileri'
Nasıl doğal gece makyajı yaparım. ?Bu adımlara gel beraber bakalım:

gece makyajı önerileri

-Her şeyin başı tabi ki de temiz ve doğal bir cilde sahip olmak. Öncelikli adımımız temizleme jeli ile yüzümüzü iyice temizlemek ve makyaja hazır hale getirmek.

-Makyajın kalıcılığını arttırmak için makyaj bazı uygulayın ve ardından fondöten uygulamasına geçin.

-Cildimize en uygun fondöten rengini belirleyelim ve uygulayalım. Ardından rahatsız olduğumuz bölgelere kapatıcı uygulaması yapalım ve göz altına kapatıcı uygulayalım.

-Makyajımızın kalıcılığını arttıran diğer bir yöntem ise pudra uygulamasıdır. Hem makyajı sabitlerken hem de gece boyunca parlamayı önler.-Doğal makyajdan yana olduğumuz için allık seçiminde de çok iddialı olmayan dudak renginiz ile aynı olan allıkları tercih etmelisiniz.

-Canlı ve bir o kadar da sağlıklı bir cilt için aydınlatıcı kullanmayı unutmayalım. Elmacık kemiği üstüne,göz pınarlarına,çene üstüne ve dudak üstüne hafif aydınlatıcı uygulaması yapılarak daha sağlıklı ve canlı bir görünüme kavuşabilirsiniz.

-En önemli adım ise göz makyajı. Eğer amacımız doğal bir gece makyajı ise doğal tonlar tercih etmeliyiz.

-Doğal bir göz makyajı için açık kahve rengi ya da pembe tonlarında far tercih etmelisiniz. Kullandığınız tonun birkaç ton koyusunu gözün katlanma yerine uygulayarak daha derin bakışlar elde edilebilir.

-Gece makyajının bir diğer olmazsa olmazı ise takma kirpiklerdir.Tabiki de en doğal olanı seçeceğinizden şüphemiz yok.

-Evet yarattığımız bu eserimize imza atma vakti geldi. Bu imza tabi ki de bir ruj olacak.Doğal renklerden pembe ya da şeftali tonlarını kullanmamızda fayda var.

Yorum Gönder

0 Yorumlar

close