Çanta Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

'Çanta Alırken Nelere Dikkat Edilmeli'


Kadın şıklığını tamamlayan çantalara kimilerimiz dünyanın parasını vermekte. Şıklığından taviz vermek istemeyen çoğu kadın çanta seçerken oldukça titiz davranmakta ve kıyafet kombinlerini şık çantalarla tamamlamaktadır. Peki en iyi kombinleri çıkarmak için tamamladığımız çanta seçiminde nelere dikkat etmeliyiz ?

Çanta Ebatları


Satın alacağımız ve kombinleyeceğimiz çantanın ebatları,kullanışlığı en önemli kriterlerin başında gelir.O gün için istediğimiz her şeyi o çantanın içine sığdırabilmeliyiz.Kadınlar olgunlaştıkça tercih ettikleri çantalar da büyümekte. En basiti davetli olduğumuz bir düğüne giderken oldukça büyük bir çanta kullanamayız değil mi ?Çantanın Bölümleri

Bir çok kadın genellikle çantalarının içinden istediklerini kolaylıkla bulamazlar.Hem çantalarına çok fazla malzeme koyduklarından  hem de çantanın gözleri yetersiz olduğundan bu konuda oldukça zorlanırlar.Bir anahtarı bile bulmak bazen oldukça güçleşir.
Çantanızın içerisindeki malzemeler eğer olmazsa olmazlarınız ise yapacağınız çok basit;daha fazla size hitap eden ve fazla sayıda göze sahip olan çanta modellerini tercih etmelisiniz
Çanta Mataryelleri

Yukarıda sıraladığımız maddelerinin yanı sıra çantamızın ne kadar dayanıklı kumaştan yapıldığı da önemli bir nokta.Çantanızı dayanıklı kumaştan seçerseniz ömrü uzun olacak ve dayanıklılığı artacaktır.
Kumaş çantalar özellikle ilkbahar ve yaz aylarında kullanılmak için idealdir.Kavurucu yaz sıcağında kolunuza yapışıp sizi rahatsız etmez fakat çabuk kirlenir.Zamanla çantanın içindeki ağırlığa dayanamayan kumaş yırtılır.Bu tarz sorunlarla karşılaşmamak için daha sağlam malzemelerden üretilen çantaları tercih etmelisiniz.

Çantanın rengi

Şıklığımızı tamamlamak için tabiki de çantanın rengi çok önemlidir.Üstümüzdeki elbisemiz,harika görünen saçımız,iddaalı ayakkabımız ve nihayetinde bu kombini tamamlayacak olan bir çantamız ve ve bu çantanın diğer özelliklerimizle uyumu.Kıyafetinize uygun olacak çantaları seçmeniz şıklığınızı arttıracaktır.Tabiki de pempe,yeşil,turuncu tarzı renkler bazı kombinlerde stilinizi değiştirse de her kıyafetle kullanamazsınız.

Günlük bir kullanım için çanta arıyorsanız genellikle bej,gri, ya da siyah kullanışlı renkleri tercih etmenizde yarar vardır.Çantanın fiyatı

Sadece 1 kez kullanacağınız ve ardından yüzüne bakmayacağınız bir çantaya tabiki de fazla meblağlar vermek istemeyeceksinizdir. Satın alacağımız çantanın fiyatı kullanışlılığınız ile paralel olmalıdır. Verdiğiniz meblağlara değeceğini düşündüğünüz çantaları gözünüz kapalı alabilirsiniz. Tabiki de kaliteli ürünlerin fiyatlarının yüksek olması kadar normal bir durum yoktur.


Karar sizin…

Yorum Gönder

0 Yorumlar

close