Günde 2 Şişe Maden Suyu Tüketilmeli

maden suyu zararlı mı,nekadar maden suyu içilmeli
maden suyu
' Günde Kaç Şişe Maden Suyu İçilmeli '
Bazılarımız besinleri hızlıca tüketmekte bu durumda sindirimimiz zorlaşmakta ve bazı problemlerle karşılaşmaktayız. Sindirimi kolaylaştırmak ve midemizi rahatlatma anlamında günde en az 2 şişe maden suyu içmemiz gerekliliği uzmanlar tarafından ısrarla belirtilmektedir.


Yine fazla miktarlarda günde 3 öğün almak yerine daha az miktarda günde 4-5 öğün besin almak hazmımızı rahatlatmayı sağlayacaktır. Geleneksel olarak bayram kültürü olan ülkemizde özellikle bu günlerde aşırı hamur işleri,tatlılar,şekerlemer tüketen kişilerde sindirim problemleri artmaktadır.Hayatımızın her anında sindirim konusunun önemini kavrayarak rahatlatıcı önlemler almaya dikkat etmeliyiz.Sıcak ve uzun günlerde kaybettiğimiz su miktarlarımızı dengede tutmaya özen göstermeliyiz.
Uzmanlar sıcak yaz aylarında vücudun mineral dengesini korumak için ve gün içinde kaybedilen sıvı miktarını ve vücudumuzdan kaybedilen minerallerin geri kazanılması anlamında maden suyunun önemine dikkat çekiyor.

Gıdaları bayramda birdenbire sık tüketmek sindirim sistemiel problemlerine ve kan şekerinin hızlı yükselmesine neden olarak çeşitli rahatsızlıklara yol açıyor. Bu durumda vücut dengesinin koruyabilmek sindirimi kolaylaştırabilmek için uzmanlar günde en az 2 şişe maden suyu tüketilmesini öneriyor.
SİNDİRİMİ RAHATLATAN EN DOĞAL İÇECEK MADEN SUYU

Yağlı,şekerli ve tuzlu yiyecekleri fazlaca tükettiğimizde mide ve barsak şikayetlerimiz fazlaca artacağından maden suyu tüketimini alışkanlık haline getirmemiz gerekiyor zira maden suyu içerdiği magnezyum ve kalsiyum gibi mineraller sayesinde sağlığımıza olumlu katkılar sunmaktadır.Maden suyu tok karna içildiğinde içindeki karbondioksit nedeni ile sindirimi uyarır.Sağlığımızı dengeleyen bu mucizevi içecek çok etkili doğal ilaçlardandır.

Yorum Gönder

0 Yorumlar

close